Čo robiť, keď sa súbor na MacBooku nedá odstrániť

· 1 min read
Čo robiť, keď sa súbor na MacBooku nedá odstrániť

Každý to pozná. Potrebuješ nejaké voľné miesto v MacBooku, tak sa snažíš všetky nepotrebné veci pohádzať do koša a potom ich vymazať. Vtom prichádza tá stará známa ikonka, že súbor sa nedá odstrániť, pretože sa stále používa. Ide to na nervy. Mne je predsa úplne jedno, kde je ten súbor otvorený, ja ho chcem odstrániť a chcem to urobiť hneď! Kým ja som už so súborom skončil, môj Mac ešte, bohužiaľ, nie.

Zdroj: thinkapple.com

Tento príkaz ti vlastne len oznamuje, že súbor je stále v niektorej z tvojich aplikácií otvorený, treba ho zatvoriť až potom ho budeš môcť vymazať. Najčastejšie to spôsobujú dennodenne používané aplikácie ako Mail, Preview, Skype alebo QuickTime.

Dôvodom je, že predčasné odstránenie súboru by poškodilo aplikáciu, ktorá súbor používa, a tvoj Mac sa snaží predísť akémukoľvek poškodeniu.

Ako napraviť tento problém?

Riešenie je jednoduché, treba vypnúť aplikáciu, ktorá súbor používa. Avšak už horšie je prísť na to, ktorá konkrétna to je. A tu ti nepomôže nič iné ako si spomenúť, ktorú aplikáciu si v spojitosti so súborom používal. Keď ju ukončíš, pokús sa vymazať súbor znova.


Zdroj: idownloadblog.com

Zdroj titulnej foto: businessinsider.com