Prvý tablet od Samsungu so systémom rozoznávania dúhovky

· 1 min read
Prvý tablet od Samsungu so systémom rozoznávania dúhovky

Niežeby dotykové odomykanie obrazovky nebolo dosť cool, ale predstavte si odomykanie pomocou vášho oka a senzora v mobile či tablete. Tak trošku to pripomína akčný film, kde chránia najdokonalejším systémom trezor alebo inú dôležitú vec, a tou je aj vaše súkromie.

Nový tablet Samsung Galaxy Tab Iris' so systémom skenovania dúhovky dokazuje, že Samsung má stále čo ponúknuť a že sa mobilné telefóny sa stále vyvíjajú.

Zdroj: deccanchronicle.com

Tablet bol vyrobený Samsungom v Indii ako súčasť vládneho programu Make For India. Bol zhotovený tak, aby vyhovel špeciálnym požiadavkám identifikačného systému v Indii. Samsung verí, že táto nová technológia by pomohla riešiť problémy a prejsť na virtuálny systém vybavovania dokladov, úradné vybavovanie, dokonca aj kontrolu cestujúcich.

Inak tablet už nemá nič nové, čo ponúknuť, a je ako každý iný tablet. Ide o 7-palcový displej 600 x 1 024 pixelov, 4-jadrový procesor s taktom 1.2 GHz. RAM pamäť má kapacitu 1.5 GB a vnútorná pamäť až 8 GB. Takisto má možnosť sa pripojiť na 2G/3G siete. Zadná kamera má 5 Mpix a nad ňou sa nachádza skener dúhovky. Cenu vyčíslili na INR 13 499, čo je v prepočte približne 199 $.

Zdroj: phonearena.com
Zdroj titulnej foto: 123rf.com