Hackeri ukradli z talianskej UniCredit Bank osobné údaje 400.000 klientov

Hackeri ukradli z talianskej UniCredit Bank osobné údaje 400.000 klientov

Hackerské útoky sú v dnešnej dobe očividne v móde. Na internete nájdete stovky článkov o tom, kde sa komu kto kedy nabúral.

Dnes sa na oči verejnosti dostala z portálu Bloomberg správa, že hackeri ukradli z talianskej pobočky UniCredit Bank osobné údaje 400.000 nešťastných klienov.

pravda.sk

Zástupcovia banky tento útok potvrdili. Taktiež však oznámili, že pri tomto útoku dostali von len osobné údaje talianskych klientov. Hackerom sa pravdepodobne podarilo do systému preniknúť pomocou talianskej firmy, ktorá spolupracuje s touto bankou.

Zaujímavé je, že sa to nestalo prvý krát. Do ich systému už prenikli hackeri viac krát, čo je veľmi nepríjemný fakt pre UniCredit Bank. Prvá vlna útokov prebehla už na jeseň minulého roku. Avšak experti systém po útoku dostatočne nezabezpečili a druhá vlna útokov prebehla práve toto leto. Až po úniku osobných údajov takmer pol milióna talianskych občanov sa IT špecialistom podarilo odhaliť slabé miesto v systéme.

diplomacyandcommerce.rs

Akokoľvek hrozne to vyzerá, banka tvrdí, že do žiadneho účtu sa nikto nedostal. Boli odcudzené len osobné údaje, ktoré sa dajú vyčítať z údajov v systéme, ktoré tvoria zmluvy, pôžičky a podobné dokumenty. Avšak aj tieto údaje sa dajú použiť proti konkrétnym osobám a s ich pomocou z nich dostať istú čiastku peňazí.

Ak ste boli v júni, alebo júli tohto roku v Taliansku a využili ste služby UniCredit Bank, mali by ste si dávať pozor. Aj keď banka tvrdí, že unikli údaje len talianskych klientov.

Istota je guľomet.


Zdroj titulnej foto: [business-review.eu](http://www.business-review.eu/featured/unicredit-bank-posts-eur-60-6-mln-net-profits-in-2015-97476) **Zdroj: [bloomberg.com](https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-07-26/unicredit-says-400-000-clients-affected-by-security-breach)**