iPhone 8 so Smart Connectorom?

iPhone 8 so Smart Connectorom?

Jeseň tohto roku sa neúprosne blíži a informácii o tom, čo a aké funkcie by mali nové iPhony ponúkať pribúdajú. Avšak doteraz sa z tých stoviek informácii potvrdilo len pár.

Podobne tomu nieje ani v tomto prípade, kedy sa v jednom médiu objavila fotografia iPhonu, ktorý niesol takzvaný smart connector. Tento konektor by mal slúžiť na to, aby si svoj iPhone mohol nabíjať bezdrôtovo.

Zdroj: theverifier.co.il

Tento typ konektorov zatiaľ používajú len iPady generácie Pro. Apple už chystá do nových iPhonov viacero vychytávok, ktoré sú už obsiahnuté v nových iPad Pro. Avšak tieto informácie zostávajú zo strany Apple nepotrvrdené. Taktiež by mal nový konektor podporovať aj zariadenia kompatibilné s Virtuálnou Realitou a teda priblížiť Smartphony opäť k väčšiemu zážitku.

Zdroj: theverifier.co.il

Otázkou je, či sa tento typ konektorov naozaj dostane do nových iPhonov. V prípade, že by tak Apple spravil jednalo by sa o kompletne bezdrôtový mobilný telefón, so schopnosťou nepoužívať káble ku svojmu fungovaniu.


**Zdroj: [9to5mac](https://9to5mac.com/2017/04/07/iphone-8-smart-connector/)** Zdroj titulného obrázku: [AppleInsider](appleinsider.com)