Fakty, ktoré si o Apple pravdepodobne nevedel

Zamestnanci

Podľa správy kanálu Bloomberg, Apple v júli 2015 zamestnávalo 115 tisíc zamestnancov, ktorí sú na pozíciách ako recepčný, technický agent, zamestnanci v maloobchodoch, software a hardware vývojári, technici a vlastne všetky pozície spojené s technikou ktoré si len vieš predstaviť.
Zdroj: ohmyall.com
Apple pokladnička

Forbes nedávno zverejnil správu, že Apple má viacej peňazí ako Americká štátna kasa. Podľa správy, pokladnička Apple má v sebe 160 biliónov$, zatiaľ čo štátna Americká len 49 biliónov$, na udržanie vlády "nad vodou".

9:41
Určite si si všimol, že na Apple produktoch je vždy čas 9:41. Prečo? Pretože 9. januára 2007 o 9:41 vyslovil Steve Jobs známu vetu: "Apple pretvorí mobil".
Zdroj: indiatimes.com

Prečo práve Apple?
Legenda hovorí že Steve Jobs, ktorý bol v tých časoch fruitariánom, človek ktorý je len ovocie, miloval obzvlášť jablká a tak vznikol jednoduchý názov.


Kto vlastne je Siri?
Všetci už vieme ako Siri znie. Aj keď môže byť naprogramovaná aby znela ako muž, pôvodný hlas Siri je žena, ktorá má robotický hlas s trochou feministického tónu. Jej meno je Susan Bennett. Napriek tomu že to Apple nikdy nepotvrdil, odborníci ktorých najalo CNN sa všetci zhodli že to Susan naozaj je.


PHILIPS iPod
Vieš si predstaviť že iPod by nepatril Apple? Hovorí sa že Tony Fadell, ktorý sa považuje za otca iPodu, ponúkol koncept iPodu spoločnostiam ako PHILIPS a Real Networks ešte dávno rpedtým ako ho predstavil Applu. Našťastie, tieto dve spoločnosti Fadellov nápad neschválili s komentárom, že nevidia v tomto produkte budúcnosť.
Zdroj: tech.firstpost.com


2012
Jeden z najlepších rokov Apple sa datuje späť na rok 2012. Nielenže spoločnosť predala 125 miliónov iPhonov, čo je 340 tisíc za deň, ale predala aj 58,31 milióna iPadov.


Pozor na Siri
Siri môže byť život zachraňujúca vec keď ju naozaj potrebujeme. Ale vedel si že každý krát, keď niečo Siri povieš a je jedno čo to je, Siri pošle tieto informácie na Apple servery kde sa tieto správy spracovávajú a ukladajú až na dva roky? Pozor na jazyk.


Video konzola

Predtým než sme mali XBOX, Playstation a aj ikonická konzola Nintendo 64, Apple sa pokúsil preraziť v biznise hier. Pippin konzola bola bohužiaľ len jeden nepodarený výtvor.
Zdroj: idropnews.com


i
Je veľa špekulácií o tom čo vlastne malé i v produktoch iPhone, iMac, iPad a ďalších znamená. Ako spoločnosť Mashable píše, Steve Jobs sám povedal na konferencií Macworld 1998 že i znamená internet.


Zdroj titulnej foto: tech5daily.blogspot.sk
Zdroj: idropnews.com

Janka Hušvétyová

Janka Hušvétyová

18 ročná študentka, ktorá má rada hudbu, spánok,jedlo a jej hobby je šport, hranie video hier a pozeranie videí na youtube.