Apple oznámil, kedy sa bude konať WWDC 2017

· 1 min read
Apple oznámil, kedy sa bude konať WWDC 2017

Apple dnes oznámil, kedy sa bude konať WWDC 2017. Jedna sa o udalosť na ktorej sú každoročne predstavené nové produkty a nové verzie všetkých operačných systémov kalifornskej spoločnosti. Okrem toho sa tisícky najlepších vývojárov z celého sveta stretnú s najlepšími inžiniermi z Applu a ďalšími ľuďmi, ktorí majú v spoločnosti skutočne vysoké postavenie.

Tento rok by sa malo WWDC konať od 5. do 9. júna v McEnery Convention Center v San Jose. Informáciu sme pritom výnimočne dostali o niečo skôr, pominulé roky to bolo až na jar.

Ak by ste sa na WWDC chceli dostať, tak je potrebné kúpiť si vstupenku za poriadnych 1599 dolárov. Problémom však je, že tieto vstupenky sú každoročne vypredané už za niekoľko sekúnd a na konferenciu a celkovo celú udalosť sa nedostane len tak niekto. Skôr sa jedná o "vyvolených".

My ostatní budeme môcť ako každoročne sledovať online prenos z Keynote, ktorá bude súčasťou WWDC a uskutoční sa hneď prvý deň. Pre širokú verejnosť je práve táto časť zaujímavá, pretože to je čas, kedy sa dočkáme noviniek. Konkrétne by sa malo jednať o iOS 11, macOS 10.13, tvOS 11 a watchOS 4. Špekuluje sa tiež o nových stolových počítačoch Mac, ktoré neboli aktualizované už naozaj dlho. Práve WWDC je pritom akciou, kde sú Macy predstavované najčastejšie.

zdroj: Apple


Zdroj titulnej foto: developer.apple.com
zdroj: [developer.apple.com]https://developer.apple.com/wwdc/)