BitTorrent oficiálne pre iOS aj Apple TV

· 2 min read
BitTorrent oficiálne pre iOS aj Apple TV

Začiatkom tohto roka spoločnosť BitTorrent uviedla novú aplikáciu BitTorrent Now, ktorá umožňuje užívateľom streamovať celý rad obsahu, vrátane videí a hudby. V tej dobe bola aplikácia prístupná iba na Androide, ale teraz aplikácie oficiálne prichádza na rad aj iOS a Apple TV.

BitTorrent deklaroval, že o zdieľanie obsahu na platforme BitTorrent Now prejavilo záujem aj niekoľko známych vydavateľov, vrátane takých, akými sú The Onion, Super Deluxe či IHeartComix. Hneď po otvorení aplikácie BitTorrent Now si užívatelia budú môcť vybrať zo všetkých druhov obsahu od týchto vydavateľov.

Zdroj: youred.com

Hoci pôvodne mal BitTorrent zlú povesť pre rôzne druhy často nelegálne zdieľaného obsahu, BitTorrent Now je úplne legálny. Niektoré časti obsahu sú zadarmo, niektoré sú platené a niektoré sú bezplatné po prezretí reklamy. Vzhľadom na to, že BitTorrent Now je úplne legálny, BitTorrent môže konečne začať vytvárať skutočné aplikácie pre iOS a tvOS, čo nebol schopný robiť v minulosti.

So službou BitTorrent Now môžu fanúšikovia nájsť diela umelcov, ktorých majú radi na svojom iPhone, a neskôr si ich diela môžu pohodlne streamovať na svojej Apple TV. Budú mať tiež možnosť sledovať umelca, ktorého majú radi, vytvárať zoznamy skladieb a vidieť aktuality na sociálnych sieťach alebo v komunite BitTorrent.

Zdroj: wtvpc.com

BitTorrent Now používa vlastný formát, čo v podstate znamená, že používatelia sa môžu prihlásiť alebo zaplatiť za prehliadanie obsahu podľa potreby. Služba umožňuje mať tvorcom väčšiu kontrolu nad ich obsahom, napr. kde je zdieľaný a kto čo vidí. Niečo, čo nebolo zvykom pri BitTorrente v minulosti.

Zaujímavé je aj to, že BitTorrent Now nepoužíva žiadnu technológiu peer-to-peer, ako je to zvykom pri torrentoch. Všetok obsah je prenášaný priamo zo serverov BitTorrent ku koncovému užívateľovi.

BitTorrent Now je teraz k dispozícii na App Store pre iOS a tvOS.


Zdroj titulnej foto: engadget.com
Zdroj: 9to5mac.com