Spotify žaluje Apple zo stopnutia aktualizácií na iOS

· 1 min read
Spotify žaluje Apple zo stopnutia aktualizácií na iOS

O nedávnom spore medzi Apple a Spotify, keď Apple údajne zastavovala aktualizácie služby Spotify na svojich iOS zariadeniach, sa vyjadrili zo Spotify slovami:

Spoločnosť Apple spôsobila vážnu ujmu nielen spoločnosti Spotify, ale aj jej zákazníkom.

Apple na to hneď reagovala:

Máme vážne obavy z toho, že v Spotify si zisťovali, akými pravidlami sa riadia naši programátori, a potom s tým vyšli na verejnosť.

Vo štvrtok sa Spotify vyjadrila, že je protisúťažné, aby firma Apple stopla aktualizácie. Spotify pre to stratila 30 % z tržby.

Zdroj: thenextweb.com

Je zrejmé, že tento ťah mal výrazný dopad na obidve služby. Keďže Apple Music je obrovský rival pre Spotify, stopnutím aktualizácií mala firma Apple nalákať ľudí na služby Apple Music. Apple sa však voči týmto obvineniam bráni a hovorí, že nikdy nestopla aktualizácie ani Hrám, ani Interpretom alebo hocijakým developerom. Zároveň sa obhajuje, že to je len ťah Spotify upútať pozornosť, keďže v spoločnosti vedia, že Apple im dýcha na krk. Zároveň dopĺňa, že vďaka iOS má Spotify obraty v hodnote niekoľko stoviek miliónov ročne. Nakoniec Apple len podotkla, že tieto veci bude riešiť len v prípade, že by Apple náhodou porušila pravidlá AppStore.


Zdroj titulnej foto: flickr
Zdroj: cultofmac.com