Uniknuté zábery ukazujú zadnú stranu údajného “iPhonu 6c”

Čínsky dodávateľ dielov “Future Supplier” zverejnil uniknuté fotky telefónu, o ktorom sa domnievajú, že sa jedna o “iPhone 6c”. Zadný kryt sa nápadne podobá na iPhone 5c s dvoma zásadnými rozdielmi, a to výrez LED blesku v tvare pilulky a dva rady mriežok pre reproduktor na spodnej časti prístroja. Veľkosť telefónu by sa dala odhadovať na 4-palcové zariadenie.

The Ghost Logo

LED blesk v tvare pilulky a dvojica otvorov pre reproduktor sa tiež nachádzajú na iPhone 5s, čo znamená že iPhone 6c by mohol mať rovnaké vnútorné časti, ako dve generácie starý smartphone v plastovom tele. iPhone 6c bude pravdepodobne predávaný ako “low-end” smarphone z edície iPhonov popri iPhone 6, iPhone 6 Plus a iPhone budúcej generácie, ktorý by mal byť predstavený v priebehu roka.

The Ghost Logo

Pri poslednom predstavení novej generácie iPhonov Apple neaktualizoval iPhone 5c, čo viedlo k špekuláciám, že Apple nebude pokračovať v plastových modeloch. Minulý týždeň však médiami prebehli informácie, že Apple plánuje vydať tri druhy telefónov vrátane iPhone 6s, iPhone 6s Plus a 4 palcový iPhone 6c.

Tomáš Benetin

Tomáš Benetin