Uniknuté schémy iPhonu 5se odhaľujú nové detaily

· 1 min read
Uniknuté schémy iPhonu 5se odhaľujú nové detaily

Na svetlo unikli údajné nákresy mobilného telefónu iPhone 5se, ktorý by mal byť predstavený už o mesiac. Prekvapivo by sa mal podobať na iPhone 6 a nie na iPhone 5s, ako sa pôvodne predpokladalo.

O to menší zmysel potom dáva názov, ktorý obsahuje číslicu 5. Je to prinajmenšom divné, pretože mobil ponúkne nielen dizajn, ale aj špecifikácie známe z iPhonu 6/6s, vďaka čomu jediná podobnosť, ktorá mu s modelovým radom 5 ostane, bude 4-palcový displej a Power Button umiestnený v hornej časti zariadenia.

zdroj: iPhonehacks.com

Na obrázku sa nachádzajú 2 nákresy. Ten vľavo by mal byť starší prototyp, ktorý sa od toho najnovšieho líši väčším reproduktorom a menším LED bleskom vedľa fotoaparátu.

Nový iPhone by mal byť hrubý 7,6 milimetrov a mal by ponúknuť o málo menšie rozmery ako iPhone 5s. Konkrétne by malo ísť o 0,2 milimetra na výšku a na šírku, čo je údaj, ktorý si pri používaní nikto nevšimne.

zdroj: 9to5mac.com

Vyzerá to tak, že Apple skúša rôzne dizajny, ktoré sa líšia v drobnostiach, a len ťažké je odhadnúť, ktorý z nich bude finálny. Všetko sa však dozvieme už 21. 3. 2016, keď by mal byť tento model predstavený na evente po boku s novými iPadmi a MacBookmi. Informácie budeme aktívne sledovať a v prípade akýchkoľvek noviniek vás budeme informovať.

Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: iphonehacks.com