Uniknuté fotografie iPhonu 7 zobrazujú minimalistický dizajn jeho zadnej strany

· 2 min read
Uniknuté fotografie iPhonu 7 zobrazujú minimalistický dizajn jeho zadnej strany

Sezóna rôznych chýrov a dohadov o dizajne a funkciách iPhonu 7, ktorý má byť predstavený v septembri tohto roku, je už v plnom prúde. Nedávno sme vám priniesli článok o [uniknutých fotografiách obalu](https://www.thinkapple.sk/2016/03/09/fotografie-prveho-obalu-iphonu-7-co-nam-o-pripravovanej-novinke-hovori/) novej vlajkovej lode spoločnosti Apple. Do sveta sa však dostali ďalšie fotografie a tentokrát ide o samotnú zadnú stranu tohto telefónu.

Zdroj: 9to5mac.com

Pravdepodobne prvé, čo ste si na fotografiách všimli, je odstránenie horizontálnych čiar, ktoré reprezentovali modely iPhone 6 a iPhone 6S. V spodnej a vrchnej časti telefónu sa však stále nachádzajú jemné línie kopírujúce zahnuté hrany zariadenia, no celé to pôsobí oveľa čistejšie.

Ďalšia viditeľná zmena sa týka fotoaparátu. Otvor pre fotoaparát je výrazne väčší a nachádza sa bližšie k hrane telefónu, čo nasvedčuje tomu, že firma Apple plánuje fotoaparát nejako vylepšiť.

Záležitosť, ktorá je veľmi často diskutovaná v súvislosti s iPhonom 7, je duálny fotoaparát. Uniknuté fotografie však nič také nezobrazujú. Tu je však treba poznamenať, že na fotografiách sa pravdepodobne nachádza 4,7-palcová verzia iPhonu 7. Duálnym fotoaparátom má podľa doterajších dohadov disponovať iba 5,5-palcová verzia tohto modelu, čiže iPhone 7 Plus, alebo dokonca ešte väčšia, nová verzia, ktorá dostala neoficiálne pomenovanie iPhone 7 Pro.

Zdroj: twitter.com/VenyaGeskin1

Po zverejnení snímok sa čitateľ portálu 9to5mac.com rozhodol vytvoriť rendery, ktoré reprezentujú skutočný výzor tohto telefónu. Odstránenie, resp. zredukovanie pruhov výrazne pridalo zariadeniu na elegancii a celé to pôsobí oveľa minimalistickejšie.

Zdroj: 9to5mac.com

Čo sa týka pravosti týchto záberov, je dôležité podotknúť, že pred dvoma rokmi sa v rovnakom čase objavili fotografie zobrazujúce dizajn modelu iPhone 6, ktorý sa nakoniec ukázal ako pravdivý. Fotografie taktiež potvrdzujú dohady o odstránení pruhov. Jediným negatívnym faktorom, ktorý pôsobí proti pravdivosti snímok, je fakt, že fotografie sú zobrazené na starom počítači s operačným systémom Windows XP.


Zdroj titulnej fotografie: 9to5mac.com

Zdroj: 9to5mac.com