Nové Macy prinesú nárast výkonu aj výdrže batérie: vďaka procesorom

· 2 min read
Nové Macy prinesú nárast výkonu aj výdrže batérie: vďaka procesorom

To, že Intel má každú chvíľu vydať nové procesory menom Intel Skylake sa vie už dlhú dobu. Ich presné detaily sme sa však mali dozvedieť až o 2 týždne na Gamescome. Portálu FanlessTech sa však podarilo získať v podstate všetky dôležité informácie už teraz a my sa tak môžeme pozrieť, aké zmeny procesory ponúknu.

Nové procesory ponúknu nové grafické čipy Intel 9. generácie, ktoré budú mať 72 jednotiek a 128MB cache. To sú možno údaje, ktoré bežnému použivateľovi nič nepovedia, ale práve vďaka nim sa dočkáme nárastu výkonu v 3D hrách až do 50%.

Okrem toho sú nové procesory až o 30% úspornejšie a teda ponúknu zvýšenie výdrže batérie. Navyše vďaka portálu FanlessFan už máme k dispozícii aj približné zmeny pri jednotivých modeloch Macov, tak sa na nich poďme pozrieť:

MacBook, ktorý využíva procesor série Skylake-Y dostane o 17% rýchlejší procesor, o 41% rýchlejšiu grafiku a jeho výdrž sa môže zvyšiť až o 1,4 hodiny

MacBook Air, ktorý využíva procesor série Skylake dostane o 10% rýchlejší procesor, o 34% rýchlejšiu grafiku a jeho výdrž sa opäť môže zvyšiť až o 1,4 hodiny. (Skylake-U)

MacBook Pro, ktorý využíva procesor série Skylake-H dostane procesor rýchlejší o 11%, a grafiku rýchlejšiu o 16%. Navyše Intel uvádza, že spotreba procesoru môže klesnúť až o 80%.

Napokon pri iMacu a Macu Mini sa nedá presne odhadnúť o koľko budú rýchlejšie. Ak by však mali teraz procesory Broadwell, prechod na Skylake by priniesol zrýchlenie o 11%, zvýšenie grafického výkonu o 28% a zníženie spotreby o 22%. Rozdiel však môže byť výrazne vyšší, keďže používajú procesor s architektúrou Haswell.

Nakoniec sa patrí spomenúť, že procesory Skylake podporujú technológie eMMC 5.0, SDXC 3.0, PCIe 3. generácie, CSI 2 a po novom pribudla aj podpora pre špeciikáciu USB-On-The-Go a LTE 6. kategórie z dôvodu, že chce Intel pretlačiť svoje procesory aj do mobilného segmentu. Dá sa teda povedať, že aj napriek tomu, že sa revolúcia nekoná, tak sa vďaka Intelu dočkáme výraznej evolúcie. Osobne mi najzaujímavejší príde parameter o znížení spotreby v MacBooku Pro. Ale je pravda, že až testy ukážu, čo je na týchto uniknutých parametroch pravdy.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read