Unikli ďalšie parametre 4K Apple TV

Unikli ďalšie parametre 4K Apple TV

Jedným zo zdrojov informácií ohľadom pripravovanej 4K Apple TV bola nedávno vypustená beta verzia tvOS 11, o ktorej sme informovali v TOMTO článku. Posledný víkend bol zaznamenaný únik zo serverov Apple, kde unikla aj údajná Golden Master verzia iOS 11, ktorá trochu poodhalila aj o výbave novej generácii Apple TV, ktorá má zvládať 4K rozlíšenie.

Zistil to vývojár Steve Troughton-Smith, ktorý analyzoval uniknutý kód a so svojimi výsledkami sa podelil s celým svetom cez sociálnu sieť Twitter. A nárast výkonu je skutočne značný. Čo všetko vlastne Apple pre nás chystá?


Zdroj: futurecdn.net


Nová Apple TV bude obsahovať čip A10X Fusion, ale nie je jasné, či bude 6-jadrový ako v prípade najnovších iPadov Pro alebo len 3-jadrový, nakoľko tri jadrá z A10X Fusion sú zamerané na výdrž a Apple TV je napájaná z elektrickej siete a nie batériou.

Podobne je to aj s niektorými laptopmi vyššej triedy, ktoré obsahujú integrovanú grafickú kartu s pomerne slabým výkonom, ale s výrazne nižšou spotrebou a zároveň aj dedikovanú grafickú kartu s podstatne vyššou spotrebou, ktorá slúži na náročné úlohy, ktoré by integrovaná zvládla ťažko, ako napr. strih videa a hranie náročnejších hier. Bolo by totiž zbytočné, aby počas povedzme písania dokumentu vo Worde bežal laptop na výkonnej dedikovanej grafickej karte a tak výrazne znížil výdrž batérie.

Nová 4K Apple TV má dostať 3 GB RAM, vďaka ktorej bude stream 4K videa plynulý. Pre porovnanie, aktuálna generácia Apple TV má 2 GB RAM.

Od novej generácie iPhonu (8?), ktorá bude predstavená zajtra o 19:00 SEČ, sa očakáva, že bude vedieť nahrávať 4K videá pri 60 FPS. Táto informácia je teda jedna z indícií, prečo sa výkon Apple TV 4K tak rapídne zvýši.

S predstavením rozšírenej reality v iOS 11, ktorá je dosť náročná na výkon, nakoľko minimom je čip A9, by sme sa jej mohli dočkať aj na Apple TV, len je otázne, že v akej forme. Je veľmi pravdepodobné, že Apple minimálne analyzuje využite ARKit na veľkej obrazovke televízorov.

Ďalším z dôvodov masívneho nárastu výkonu je možnosť, že sa Apple pustí do sveta konzol ako Playstation či Xbox. Otázne je, nakoľko je táto možnosť pravdepodobná, kedže Apple ide skôr filmovým smerom.

Apple Special Event začína o 19:00 nášho času, nechajme sa prekvapiť, čo si Apple pripravil pre svojich fanúšikov. Na jej spustenie potrebuješ prehliadač Safari na macOS 10.11 alebo vyššom, prípadne Safari na iPhone, iPade a iPode touch s iOS 9 a vyšším. Podporované sú aj Apple TV druhej a tretej generácie so systémom 6.2 a vyšším, prípadne ľubovoľnú Apple TV 4. Používatelia PC sú obmedzení na prehliadač Edge vo Windows 10.

Zdroj titulnej foto: ytimg.com
Zdroj: macrumors.com