Umelec Britto žaluje Apple kvôli grafike v reklame

· 1 min read
Umelec Britto žaluje Apple kvôli grafike v reklame

Umelec Romero Britto je známy svojim charakteristickým štýlom vo svojich dielach. Máva v nich veľmi svetlé farby, čierne čiary a výrazné vzory. Práve kvôli týmto podobám žaluje Apple, ktorý vraj vo svojej kampani "Start Something New” použil podobné diela ako tie jeho. Obvinil aj umelcov Craiga Redmana a Karla Maiera, ktorí pod spoločnou značkou Craig&Karl vytvárajú grafické časti reklám pre Apple.

Britto vytvoril niekoľko doplnkov pre Samsung v rámci kolekcie „Designed for Samsung Galaxy 6 ”. V tejto kolekcii sú rôzne púzdra vysokej kvality pre smartphone od Samsungu.

The Ghost Logo

Umelec tvrdí, že sa Apple pokúšal skontaktovať a požiadať ich, aby prestali kopírovať jeho umenie, ale Apple na to nereagoval. Brittovi tak nezostávalo iné ako firmu zažalovať. "Romero Britto je veľmi mierumilovný človek,” povedal jeho právnik Robert Zarco. „Nie je človekom čo by sa ťahal po súdoch, ale toto je vyslovene zneužívanie. Musí brániť svoj majetok a česť.” Právnik žiada, aby Brittovi boli vyplatené všetky škody a všetky náklady, ktoré stratil súdnom spore. Žiada, aby Apple prestal používať túto grafiku a aby Apple prestal kopírovať jeho štýl.

Apple zatiaľ spor odmietol komentovať. Hovorca spoločnosti Craig&Karl povedal, že žaloba je neopodstatnená a že dvojica umelcov sa ešte k prípadu vyjadrí.