Udržte sa v dobrej kondícii – najlepšie aplikácie pre športovcov

· 3 min read
Udržte sa v dobrej kondícii – najlepšie aplikácie pre športovcov

Pomaly nám začína leto a možno aj vás láka príjemné počasie na to, aby ste si šli zabehať či zabicyklovať. Stratiť nejaké to prebytočné kilo a nabrať lepšiu kondíciu. V dnešnej dobe si stále viac a viac športovcov pochvaľuje športové aplikácie, s ktorými môžete behať, plávať, bicyklovať aj cvičiť. Pokiaľ ste sa aj vy rozhodli obohatiť svoj iPhone jednou z týchto kondičných aplikácií, rozhodne si prečítajte prehľad tých najlepších, ktoré na App Store nájdete.

Runkeeper
Runkeeper patrí bezpochyby medzi najlepšie športové aplikácie, ktoré nájdeme na trhu. Napriek svojmu názvu nezahŕňa len behanie, no za pomoci tejto aplikácie môžete bicyklovať, plávať a cvičiť. Runkeeper je bohatý na najrôznejšie funkcie a štatistiky, vďaka ktorým budete mať o svojej športovej aktivite ten najlepší prehľad a pekne uvidíte svoj progres. Ak sa vám podarí obzvlášť pekný výkon, môžete ho zdieľať na Facebooku. Runkeeper má aj vlastnú stránku, s ktorou sa vaše nabehané či nabicyklované údaje synchronizujú a svoju rýchlosť a presnú trasu si tak môžete pozrieť aj na počítači. Nechýbajú ani motivačné ciele, ktoré si môžete vytvoriť a následne prekonávať.

Stiahnuť z App Store zadarmo

Endomondo
Endomondo je veľmi sociálna aplikácia. Môžete si tam pridávať priateľov a bežať rovnaké úseky ako oni. Tak sa navzájom viete prekonávať a motivovať k ešte lepším výkonom. Zároveň vidíte progres svojich priateľov a ich behy, ktoré môžete komentovať. V aplikácii Endomondo skrátka nie ste sami. Tak ako väčšina dnešných aplikácií ponúka prehľad o vašej rýchlosti, tempe, ubehnutej vzdialenosti aj čase. Zároveň však ponúka informácie aj o vašej hydratácii či aktuálnom počasí. Autori tiež ponúkajú možnosť vytvoriť si vlastné trasy, po ktorých budete stále behať a snažiť sa prekonať svoj najlepší čas.

Stiahnuť z App Store zadarmo

Nike+ Running
Nike+ Running je ďalšia zo skvelých aplikácií, na ktoré môžeme natrafiť. Silná značka, ktorá za ňou stojí, je zárukou kvality a partnerstvo s Apple jej dáva len body k dobru. Nike+ Running je pre zmenu určená výhradne na behanie, takže cyklistom veľmi nepomôže. Samozrejme, aplikácia ponúka všetky dôležité údaje o vašom behaní. Navyše ponúka napríklad možnosť pripraviť vás na maratón alebo, pre začiatočníkov, naučiť vás správne behať. Výsledky sa synchronizujú s účtom v Nike+, kde sa s nimi môžete podeliť s vašimi kamarátmi a neustále sa prekonávať.

Stiahnuť z App Store zadarmo

Zombies, Run!
Päťku najlepších aplikácii na behanie uzavrieme tak trochu netradične. Zombies, Run! nie je klasická kondičná aplikácia, na aké sme zvyknutí. Je to napoly hra a napoly aplikácia na behanie. Ako z názvu vyplýva, appka sa zameriava na v dnešnej dobe veľmi obľúbenú tému a to zombíkov. Ocitnete sa vo svete, ktorý ovládajú živé mŕtvoly a vašou úlohou je behať a zbierať lekárničky, jedlo a iné predmety. Váš inokedy možno monotónny beh sa zmení na adrenalínový zážitok, kedy budete plniť úlohy a utekať pred hladnými zombíkmi. V slúchadlách budete počúvať príbeh a zvučný hlas vám zakaždým ohlási, keď ste našli nejaký dôležitý predmet alebo vás začala naháňať horda nemŕtvych.

Stiahnuť z App Store zadarmo

TIP: V prípade, že sa stále neviete rozhodnúť, ktorá aplikácia je tá správna pre vás a na každej sa vám páči niečo iné, odporúčame vám navštíviť stránku tapiriik.com. Tá totižto umožňuje prepojiť až 12 najznámejších aplikácií a údaje sa vám navzájom budú synchronizovať.