Uber investuje 500 miliónov dolárov do mapovania sveta

· 1 min read
Uber investuje 500 miliónov dolárov do mapovania sveta

Spoločnosť Uber je pripravená investovať nemalé peniaze do prieskumu svojich vlastných svetových máp. Nové mapy by následne mali umožniť prístup k ďalším projektom.

Zdroj: digitaltrends.com
Uber, aplikácia poskytujúca taxi služby, vyhradila 500 miliónov dolárov na ambiciózny projekt, ktorý ľudí zbaví závislosti od drahých služieb Google Maps.

Spoločnosť Uber sa rozhodla zmapovať si svet, pretože si pravdepodobne razí cestu k ďalšiemu projektu, ktorý sa bude zaoberať jazdou takzvaným autonómnym vozidlom.
Zdroj: uber.com
Aby sa firma mohla začať venovať projektu, najprv potrebuje detailné mapy ciest a križovatiek, do čoho treba nemálo investovať. Výsledkom však budú mapy vyrobené na mieru.

Sanfranciská firma zarobila za uplynulý mesiac 3.5 miliardy amerických dolárov a taktiež plánuje siahnuť na svoju vojnovú truhlu naplnenú 11 miliardami amerických dolárov, pretože pomocou svojich autonómnych vozidiel plánuje zmeniť význam slova verejná doprava.

Prvá oblasť, na ktorú sa mapovanie rozšíri hneď po Amerike, bude Mexiko. Je to prvý krok k preskúmaniu máp ciest celého sveta.

Spoločnosť Uber sa stala partnerom firmy Digital Globe, poskytujúcej satelitné mapovanie zemského povrchu, ktorej služby využili už napríklad Google Maps, Google Earth alebo Terra Saver.

Spoločnosť Uber ešte nezodpovedala všetky otázky ohľadne tohto projektu.


Zdroj titulnej foto: [empty20.com](http://www.empty20.com/wp-content/uploads/2015/12/Uber2.jpg) **Zdroj: [theverge.com](http://www.theverge.com/2016/7/31/12338268/uber-maps-investment-500-million)**