Užívatelia aktuálnych iPhonov sú so svojimi zariadeniami spokojní. Kúpu nového iPhonu nezvažujú

Užívatelia aktuálnych iPhonov sú so svojimi zariadeniami spokojní. Kúpu nového iPhonu nezvažujú

Plánovaný iPhone 7 bude podľa všetkého pravdepodobne najmenej požadovaným modelom za posledné roky.

Na základe prieskumu spoločnosti Quartz iba 10 percent opýtaných uviedlo, že plánuje prechod na nový model v prípade, že Apple nezmení dizajn celého zariadenia. Toto číslo označuje percento ľudí, ktorí si „pravdepodobne“ alebo „veľmi pravdepodobne“ zakúpia nový model iPhone 7, čo z neho robí najmenej žiadaný model od uvedenia na trh.

Zdroj: iblogapple.com

Pre porovnanie, 45,9 percent používateľov „neplánuje vôbec“ kúpu nového zariadenia, zatiaľ čo 33,3 percenta opýtaných uviedlo možnosť „nie veľmi pravdepodobne“. Zvyšných 11,4 percenta sa priklonilo k odpovedi „možno“. 70 percent opýtaných uviedlo, že by preferovali radšej trojročný cyklus vydávania nových telefónov než každoročný, ktorý je zavedený spoločnosťou Apple v súčasnosti.

Prieskum, samozrejme, má ďaleko od presnosti, keďže sa vykonáva s pomerne malým počtom (525) užívateľov iPhonu v Spojených štátoch. Extrapolácia globálnych trendov chytrých telefónov na základe tohto prieskumu nie je práve nepriestrelná veda.

Zdroj: dankaufman.nyc

Za predpokladu, že zvesti o iPhone 7 sú pravdivé, je však prekvapivé vidieť, že firma Apple by dosiahla v prvom roku klesajúce predaje iPhonu. Je pravda, že myšlienka zlepšeného iPhonu 6s s lepším fotoaparátom znie celkom veľkolepo, ale rozhodne bude musieť spoločnosť na budúci rok zabrať viac. Hovorí sa, že firma Apple by mohla úplne vynechať názov iPhone 7s a skočiť rovno do iPhone 8.

Budete kupovať iPhone 7, pokiaľ nepôjde o masívne vylepšenie iPhonu 6? Alebo necháte prednosť radšej svojmu starému zariadeniu?


Zdroj titulnej foto: pixabay.com
Zdroj: cultofmac.com