Týždňový newsfilter správ Thinkapple.sk

Týždňový newsfilter správ Thinkapple.sk

Apple začne čoskoro s výrobou VR okuliarov

Ming-Chi Kuo, známy svojimi predpoveďami o Apple výrobkoch, oznámil, že výroba VR okuliarov začne pravdepodobne v októbri 2019 a najneskôr v druhej polovici roka 2020.

Kuo tvrdí, že okuliare nebudú mať zabudovaný vlastný grafický procesor a CPU, ale budú sa spoliehať na pripojené iOS zariadenie. Súčasťou Apple okuliarov tak bude obrazovka, senzory a elektronika pre bezdrôtové pripojenie. Vďaka tomu budú ľahšie a spotrebujú menej energie ako Holones 2 a iné okuliare a takisto budú aj lacnejšie.

Nutnosť vlastniť iOS zariadenie je tak logickým krokom, pretože okrem rozšírenia existujúceho ekosystému spárovaných zariadení bude výsledkom lepšia grafika, dlhšia výdrž batérie a lacnejšia cena.

Nezmenený iPAD

Apple pravdepodobne vypustí do sveta nové zariadenia 25. marca, ale vyzerá to tak, že nový iPad sa dočká malých až nulových zmien. Podľa nemenovaných zdrojov japonského blogu Mac Otakara sa nový model nedočká žiadnych nových zmien, hlavne čo sa týka dizajnu.
To znamená, že iPad ďalšej generácie bude vyzerať identicky ako jeho predchodca, takže môžeme očakávať, že sa bude predávať s klasickým tlačidlom Domov, Touch ID a jackom pre slúchadlá. To, či sa dočkáme väčšej obrazovky, zatiaľ nebolo potvrdené. Apple však oficiálne ešte nepotvrdil vydanie nového iPadu, a tak je nový model s rýchlejším procesorom iba otázkou špekulácií.
Všetko sa potvrdí, alebo vyvráti až na oficiálnej udalosti v marci, kde by sme sa mali dočkať Ipadu Mini 5, nových AirPods slúchadiel, AirPower a nového iPodu. Okrem toho sa očakáva aj oznámenie novej streamovacej služby.

Nová generácia AirPods

Už nejakú dobu sa šušká, že Apple by mal predstaviť novú generáciu svojich bezdrôtových slúchadiel AirPods. Dizajn je veľmi podobný tomu, ktorý už poznáme, no zahŕňa niekoľko príjemných zmien, ktoré by dozaista potešili nejedného majiteľa.
Jedná sa napríklad o podporu bezdrôtového nabíjania, ktoré nahradilo port v spodnej časti súčasnej generácie. To by znamenalo, že je možné nabíjať slúchadla položením na bezdrôtovú nabíjačku AirPower a vzhľadom na to, že sa jedná o rovnakú technológiu, ako sa používa pri Apple Pencil 2, tak aj na strane nového iPadu Pro, o ktorú by sa pripájali magneticky. To, či sa dočkáme týchto zmien, uvidíme na vyššie zmienej konferencii. Viac sa môžete dočítať tu

Apple sa zbavuje iPhone SE

Ak ste fanúšikovia starších iPhonov a máte chuť si zakúpiť iPhone SE, ale nemáte záujem o kúsky z bazáru, Apple na svojej stránke predáva iPhone SE už od 249 dolárov. Apple čistí svoje sklady a niektoré modely tak môžete dostať s odblokovanou SIM kartou a nabíjačkou. Kým 32GB verzia sa predáva za 249 dolárov, 128GB verzia je k dispozícii za 299 dolárov.
iPhone SE bol znovu vydaním verzie 5S, a prišiel na trh pár rokov po jej vydaní. Vylepšený procesor a kameru má spoločnú s 6S verziou a kto má rád rozmerovo menší iPhone, mal by sa poponáhľať na webstránky Apple.

Nepríjemný krok od Netlixu

Ak ste pred rokom zaplatili cez Iphone appku Netflixu 11 dolárov, Apple si zobral do vrecka takmer tretinu celkovej sumy. Netflix sa rozhodol, že už má tejto politiky plné zuby, teda takej, pri ktorej si Apple účtuje 15 až 30 % sadzby. Mnohí analytici sa obávajú, že sa k Netflixu pridajú aj ostatné spoločnosti, čo by mohlo vážne poškodiť tržby Apple, ktoré už aj tak klesajú vďaka menšiemu počtu predaných Iphonov.
Apple však uvažuje o spustení vlastnej streamovacej služby, čo môže byť dôvodom vzbury, Netflixu, ktorý teraz smeruje užívateľov rovno na hlavnú webovú stránku, kde za nové odbery videí nemusia nič zaplatiť, na rozdiel od mobilnej aplikácie Applu. Netflix však podobnú politiku uplatnil aj voči Google a to už minulý rok.

Trump nevie vysloviť meno Tima Cooka

Prezident Donald Trump chcel pochváliť šéfa Apple Tima Cooka za jeho prácu, ale namiesto toho sa mu podarilo pochváliť Tima Apple.

Tmavý režim v Messengeri

Ak chcete tmavý režim, ktorý už každý má a neviete ako na to, začnite chat s vaším priateľom, pošlite mu emoji mesiaca a po jeho odoslaní by mali začať padať mesiace. Ak sa vám objaví informácia o nočnom režime, zájdite do nastavení, kde aktivujete dark mode, ak sa nestane nič, treba povoliť update na váš messenger. Viac sa môžete dočítať tu