Tip: Emoji v OS X

· 1 min read
Tip: Emoji v OS X

Každý z vás už určite počul o Emoji, alebo slovensky smajlíkoch, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi populárne v textovej komunikácii medzi mladými. Na iOS môžete priamo na klávesnici zobraziť smajlíkov, viete však, že podobnú klávesnicu môžete zobraziť aj na OS X?

Emoji klávesnicu vyvoláte tým, že pôjdete v hornej lište na "Upraviť" (alebo anglicky "Edit") a úplne dole uvidíte možnosť Emoji a symboly. Druhou možnosťou, ako vyvolať Emoji klávesnicu je klávesová skratka ^⌘Medzerník.

Klávesnica je delená, rovnako ako na iOS na skupiny: Ľudia, Príroda, Jedlo a nápoje, Oslava, Aktivita, Cestovanie a miesta, Značky a nakoniec Objekty a symboly. Rovnako ako v iOS 8.3 a novšom, aj tu môžete po dlhšom podržaní Emoji zvoliť jeho farbu pleti.

Naviac môžete akýkoľvek znak Emoji pridať medzi obľúbené. Stačí po zobrazení klávesnice kliknúť vpravo hore na tlačidlo so znakom ⌘. Následne vyberiete Emoji a vľavo kliknete na pridať k obľúbeným.

Počas používania klávesnice som narazil na problém. Klávesnica jednoducho nechcela v niektorých aplikáciách písať a po stlačení niektorého z Emoji zmizla. Riešenie je našťastie jednoduché a stačí klávesnicu po zobrazení presunúť niekam inam tak, aby sa hore vľavo zobrazilo X v krúžku. Potom môžete smelo písať.

Tak a to by bolo všetko. Dúfam, že som vám týmto tipom pomohol, v prípade akýchkoľvek otázok sa na mňa môžete obrátiť v komentároch.