Týchto šesť 17-gramových robotov potiahne celé auto

Týchto šesť 17-gramových robotov potiahne celé auto

Robotika ide dopredu neuveriteľne rýchlym tempom. Teraz nehovorím ani tak o umelej inteligencii, ale o tom, kde všade o chvíľu budeme môcť týchto droidov stretávať. A čo by to bolo za robotiku, keby sme tu nenašli nič zaujímavé?

Zdroj: YouTube.com

"Všetko je to o načasovaní," povedal výskumník zo Stanfordskej univerzity. Keď chcete posunúť obrovskú váhu s malými robotmi, je najlepšie sa zamerať na presný pohyb, vykonaný v bezchybnom súlade. A pomocou tejto myšlienky sa im podarilo skonštruovať 6 robotov vážiacich 17 gramov, ktoré sa trošku zapotili, no potiahli 1,8-tonové auto.

Všetko to však nie je iba o tímovej práci. Pracovníci sa zamerali aj na priľnavosť, bez ktorej by tento husársky kúsok nebol možný. A kde inde by sa inšpirovali ako v prírode? Ich vzorom sa stala jašterica gekon.

Je to, akoby šiesti ľudia ťahali Eiffelovu vežu.

Tak čo povieš? Majú podľa teba takéto mini roboty, ktoré dokážu utiahnuť niekedy až 2 000-násobok svojej váhy, svoje miesto v spoločnosti? Alebo ide iba o demonštrovanie toho, čoho sú schopné... O pár rokov sa možno naozaj dočkáme Antmanov či Ironmanov.

Zdroj titulnej foto: aeon.co
Zdroj: theverge.com