Tweaky, ktoré používam [JAILBREAK]

· 2 min read
Tweaky, ktoré používam [JAILBREAK]

Obyčajne by som napísal článok o aplikáciach, ktoré používam, ale dnes som sa rozhodol inak. Pred nejakým časom sme sa Vás pýtali či by ste privítali viac na tému jailbreak. Reakcie boli rôznorodé. Niektorí dokonca tvrdili, že taká seriózna stránka by sa nemala takýmto veciam ani venovať. Veľa z Vás si totižto jailbreak automaticky spája s pirátstvom, zhoršením bezpečnosti a celkovo nie veľmi svetlými praktikami. Aj preto sme písali o mýtoch okolo jailbreaku. Prípadne sa pozrite na náš jailbreak tag. My Vám dnes ukážeme, že tomu tak byť nemusí.

Ja, ani portál thinkapple.sk nenesieme zodpovednosť za prípadné poškodenie Vášho zariadenia.

Formality teda máme za sebou, poďme sa konečne pozrieť na tweaky.

BetterFiveColumnHomescreen

Tento tweak Vám umožňuje mať nie štyri, ako je tomu zvyčajne, ale päť radov ikoniek, ako naznačuje aj samotný názov. Keďže používam iPad, využijem to obzvlášť, lebo Apple robí naozaj veľké medzery medzi jednotlivými ikonami. Verím ale, že na iPhone budú tiež užitočné.

f.lux

Povedal by som, že must-have pre každého používateľa. Ak si čítate na telefóne alebo tablete večer, určite by ste niekedy ocenili, keby je displej trošku priateľskejší ku očiam. F.lux má za úlohu presne to. Večer zredukuje vyžarovanie modrého/bieleho svetla z obrazovky a tým Vám pomôže ľahšie zaspať, ale aj Vaše oči sa budú menej namáhať. Biele svetlo totiž blokuje vylučovanie melatonínu a tým bráni mozgu unaviť sa.

LongCCB

Ako používateľ Androidu som zvyknutý, že keď som v notifikačnej lište, kde sú rôzne skratky k nastaveniam, (podobné ako v Control Center) tak mi stačí vybranú ikonu podržať a automaticky sa dostanem do rozsiahlejšieho nastavenia. Toto mi na iOS chýbalo do chvíle, kým som nenainštaloval tweak LongCCB. Ten umožňuje podržanie napríklad Wi-Fi ikony a následne Vás dostane do Wi-Fi menu. Jednoduché, ale šikovné.

NoGrabber

Taktiež veľmi prostý ale užitočný doplnok. Keď napríklad pozeráte video na YouTube a rýchlo chcete pristúpiť ku notifikáciam, musíte hornú lištu stiahnuť raz, kedy sa Vám objaví malá šedá šípka a potom znova. NoGrabber tento prvý krok preskočí a tak sa na prvýkrát dostanete rovno ku upozorneniam, prípadne do Control Center.

To sú teda niektoré z tweakov, ktoré používam. Pri výbere som veľmi vyberavý a neinštalujem niečo, čo už v tablete mám, len v trochu inej podobe. Takisto nie som veľkým fanúšikom rôznych efektov navyše, a tak vyhľadávam iba tie schopné tweaky. A čo vy? Používate tiež rozličné "vylepšenia"?