Tvorcovia Siri predstavili "Viv", nového personálneho asistenta

· 1 min read
Tvorcovia Siri predstavili "Viv", nového personálneho asistenta

Počas minulého týždňa nám tvorcovia šarmantnej asistentky Siri oznámili, že majú v rukáve ďalšieho virtuálneho pomocníka. Dostal meno Viv a vraj toho dokáže oveľa viac ako samotná Siri alebo akýkoľvek iný virtuálny asistent dostupný na súčasnom trhu.

Aby to nezostalo len pri rečiach, počas dnešného dňa spoluzakladateľ Siri Dag Kittlaus vystúpil v rámci TechCrunch Disrupt v New Yorku na pódium a vôbec prvýkrát nám “Viv” predstavil naživo. Má vraj ísť o “inteligentné rozhranie pre úplne všetko”.

Zdroj: chicagotribune.com/

Kittlaus demonštroval Viv účastníkom sériou skutočne špecifických otázok. Keďže Viv spolupracuje s integráciou tretích strán, nie je preňho problém rezervovať hotel cez Hotels.com, zavolať si Uber taxík alebo objednať kvety pre frajerku, ktorá na tvoju virtuálnu asistentku žiarli.

Viv vie taktiež odpovedať na otázky typu “Bude pozajtra okolo 17:00 blízko Golden Gate Bridge teplejšie ako 21 °C ?” Kittlaus poznamenal, že celé demo prebiehalo live, a to dokonca bez akejkoľvek chybičky.

youtube.com

Dozvedeli sme sa niečo aj o budúcnosti tohto asistenta. Kvôli dosiahnutiu úspechu sa chcú veľmi razantne zamerať na využívanie informácií od tretích strán. Asistent sa tak bude kamarátiť so službami ako Uber, Venom, Kittlaus a omnoho viac.

Kedy si budeme môcť osobne podebatovať s týmto asistentom, zatiaľ presne známe nie je, no Kittlaus spomenul niečo o “konci tohto roka".

Záznam z celej konferencie si môžete pozrieť vo videu nižšie.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read