Turecký vojak prežil vďaka iPhonu, ktorý mu zachránil život!

Turecký vojak prežil vďaka iPhonu, ktorý mu zachránil život!

Firma Apple sa v minulosti musela vyrovnať so škandálom, keď sa iPhone ohýbal, viac ako mal. Avšak ohýbanie sa odstránilo a najnovší prípad, ktorý sa stal tureckému vojakovi, dokazuje, že tento raz môže iPhone namiesto posmeškov ohľadom jeho konštrukcie slúžiť ako slušný ochranný štít.

Turecký vojak, ktorý bojoval s teroristickou organizáciou PKK, tento fakt objavil v ten správny moment. V strede prebiehajúcej prestrelky bol totižto mladý vojak zasiahnutý strelou. Našťastie vďaka iPhonu zastrčenému vo vrecku jeho nohavíc prestrelku prežil bez väčšej ujmy na zdraví.

Zdroj: cultofmac.com

25-ročný vojak Mustafa Bozok bol zasiahnutý do pravej nohy. Vďaka hliníkovému krytu iPhonu, skla a čipov, ktoré sa nachádzajú v iPhone, strela, ktorá ho trafila, neprenikla až k nohe vojaka. Výstrel totižto zasiahol presne telo iPhonu.

Už v minulosti sme však mohli vidieť, že Apple produkty schytali zopár guliek pre život ich majiteľov. Minulý rok študent vďaka iPhonu zastavil guľku počas ozbrojeného prepadnutia areálu. Takisto počas vojny v Iraku zachránil amerického vojaka jeho iPod po tom, ako sa dostali do povstaleckého požiaru.

Turecký vojak Bozok bol po skončení prestrelky poslaný do neďalekej nemocnice na liečenie. Keďže zranenia vďaka iPhonu boli len drobné, rýchlo sa zotavil a opustil nemocnicu, vďačný Apple za život.


Zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Zdroj: cultofmac.com