Turecký prezident prehovoril k národu počas prevratu cez FaceTime!

· 1 min read
Turecký prezident prehovoril k národu počas prevratu cez FaceTime!

Pre užívateľov zariadení Apple nie je aplikácia FaceTime ničím neznámym. No pre tých, ktorí ju nepoznajú, aspoň jednou vetou - pomocou tejto aplikácie sa dajú posielať správy, uskutočňovať videohovory a audiohovory v zariadeniach so systémom iOS, a to bezplatne, pokiaľ ste pripojení k internetu.

V piatok neskoro večer prebehol v Turecku pokus o vojenský prevrat. Určite ste to mnohí zaregistrovali. Za posledných 50 rokov ich tam prebehlo niekoľko, takže to nie je udalosť, ktorá by zastavovala dych. :-) Prezident Erdogan len o vlások unikol bombardovaniu hotela, v ktorom bol ubytovaný. Pučisti sa postarali o odstavenie médií, a keď potreboval prezident prehovoriť k národu a poslať ho do ulíc, použil iPhone a zapol si FaceTime.


Prezident Erdogan volal do miestnej pobočky CNN Turk, aby adresoval národu žiadosť, aby obyvatelia vyšli do ulíc. *"Vojenský prevrat bude zmarený,"* vraví Erdogan na chvejúcom sa iPhone držanom korešpondentom CNN Turk.

Niekto by mohol povedať, že spoločnosť Apple a jej FaceTime zachránili Turecko alebo skôr prezidenta Erdogana. Vo vedení Apple majú z toho isto radosť :-) a určite im to zvýši v tejto prevažne moslimskej krajine predaj.Zdroj titulnej foto: [cdn1.vox-cdn.com](https://cdn1.vox-cdn.com/thumbor/tPD9LBpKBpP4WSjxmTHR_CSDVxA=/15x0:1188x660/1600x900/cdn0.vox-cdn.com/uploads/chorus_image/image/50131665/turkey-president-facetime-military-coup-cnn.0.0.jpg)

Zdroj: businessinsider.com