TSMC začalo s výrobou dôležitého komponentu pre iPhone 8, potenciálne aj pre nový iPad Pro

TSMC začalo s výrobou dôležitého komponentu pre iPhone 8, potenciálne aj pre nový iPad Pro

Podľa novej správy od spoločnosti Digitimes, TSMC oficiálne začalo s produkciou Apple A11 čipu, ktorý sa mal objaviť v iPhone 8 do konca tohto roka.

Pôvodný začiatok masovej produkcie bol plánovaný na apríl, no spoločnosť čelila problémom s výnosmi. TSMC by malo byť jediným dodávateľom A11 čipov pre nadchádzajúci iPhone. Pôjde o 10-nanometrový procesor a očakáva sa, že čip A11 bude použitý aj v telefónoch iPhone 7s a iPhone 7s Plus, ktoré budú mať podľa posledných správ zdanlivo rovnaký dizajn ako iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

wccftech.com

Ako býva zvykom, Apple navrhol čip podľa vlastnej špecifikácie, a vo výrobe sa spolieha na tretiu stranu. Väčšina benchmarkov ukazuje, že vlastné návrhy CPU od spoločnosti Apple sú najlepšie v odvetví smartfónov, pokiaľ ide o výkonnosť.

Nedávno sa objavil tento screeshot z Geekbenchu, no jeho pravdivosť sa overiť nedá:
wccftech.com

Varianty čipu Apple A11 sa môžu taktiež objaviť aj v nadchádzajúcich iPadoch. Očakáva sa, že spoločnosť časom predstaví nový 12,9-palcový iPad Pro a nový 10,5-palcový iPad Pro. Je tiež možné, že ak spoločnosť predstaví iPady skorej ako iPhone 8, dostanú čip s označením "A10X".

ipadpro2s.com

Zdroj titulnej foto: youtube.com
Zdroj: 9to5mac.com