Try Harder - "A zase som to pokašľal"

· 2 min read
Try Harder -  "A zase som to pokašľal"

Každý z nás má raz za čas skvelý deň. Či už je to pochvalou od šéfa, pekným počasím alebo čímkoľvek iným. Jednoducho to tak je. No a potom sú tu ľudia, ktorí sa vyžívajú v našom utrpení. Teraz mám na mysli vývojárov hier. Za pilier týchto novodobých hier, ktoré v nás budia to najhoršie môžeme považovať Flappy Bird. Odvtedy je v obchodoch s aplikáciami stále viac a viac podobných titulov. My sa dnes na jeden pozrieme.

Try Harder je v AppStore viac ako dva mesiace. Za ten čas sa nejako nepresadila, ale o zábavu a "rejdž" budete mať postarané. Začínate ako akýsi pinguin s dverami na chrbáte. A bežíte. To je, zjednodušene, celá podstata hry.

No a teraz trošku špecifickejšie. Na začiatku nemáte k dispozícii žiaden návod. Jednoducho vyjdete z dverí domu a šprintujete. Počas behu sa učíte nové druhy skákania. Tie sa ale učíte svojským spôsobom. Ak prekážku nejako zdoláte, pokračujete ďalej. Ak padnete, hra Vám vysvetlí, ako sa cez prekážku dostať, idete ale úplne od začiatku.

V hre sa nachádzajú štyri druhy skokov a ešte jedna čudná vec, ktorú ale neviem popísať. Krátky skok, ten je najjednoduchší. Ďalej tu je dlhý/vysoký skok. Následne tu je ešte dvojitý skok, skok, kedy použijete dvere ako krídlo a akási vlastnosť stať sa guľou. Počas celého hrania máte možnosť zbierať vznášajúce sa bonusy, ktoré Vám umožnia predviesť spomínané druhy skokov. Neobmedzené máte iba dlhé a krátke skákanie. No a posledná vec je získavanie peňazí v podobe truhlíc.

A ako hru vnímam? V prvom rade ako spôsob, akým si okoreniť deň. Okoreniť, akože osoliť, pridať čili... Hra Vás nezaujme na dlhé hodiny a preto je vhodná napríklad na toaletu, (všetci si berieme telefón na toaletu), do vlaku alebo ku lekárovi. V prípade lekára by som odporučil aj slúchadlá, nech nepočujete, čo Vás čaká, ale po tom, čo som zažil zvučku z hry som si nie až tak istý, čo je horšie.

Vývojári sa Vás rozhodli počas celého diania podporovať "motivačnými" rečami ako napríklad "Všetko je zbytočné" alebo "Je nemožné vyhrať, môžeš sa iba viac snažiť".

Hra je zadarmo, zahŕňa ale jeden nepovinný poplatok. Ak vás budú otravovať reklamy (určite budú, záleží na tom, ako veľmi), môžete si za 2.99€ kúpiť verziu bez nich. Táto zábavka je optimalizovaná na všetky iPhony 5 a vyššie, ale na iPade tiež nevyzerá zle. Ak teda nemáte čo robiť a chcete skúsiť, ako sú na tom Vaše nervy, smelo do toho.
Hru môžete stiahnuť tu.