TripAdvisor a Booking.com pre Apple Maps

Od nie príliš slávneho štartu Apple Maps v roku 2012 spoločnosť pracuje na neustálom zlepšovaní samotných máp, ale aj na rôznych nových službách a získavaní dôležitých partnerov, vďaka ktorým bude mocť posunúť mapy o level vyššie a získať tak postavenie prioritnej navigačnej aplikácie pre Apple zariadenia.

Jednou zo služieb, ktorá je dostupná od spustenia máp, je hodnotenie hotelov a ďalších zaujímavých miest vďaka partnerovi Yelp. V súčasnosti spoločnosť spustila spoluprácu s novými partnermi ako je TripAdvisor a Booking.com.

The Ghost Logo

Doposiaľ nie sú známe kritériá, podľa ktorých budú zobrazované hodnotenia od Yelp, TripAdvisor alebo Booking.com, ale na základe náhodného prieskumu, naďalej väčšina hotelov v USA zobrazuje hodnotenie od Yelp.

Využitie Booking.com pre zobrazenie hodnotenia sa zdá byť významnejšie pre medzinárodnú úroveň, a to napríklad pre mestá ako Londýn, Paríž alebo Sydney.

The Ghost Logo

Partnerstvo s Booking.com a TripAdvisor nieje doposiaľ oficiálne potvrdené, pretože stránka spoločnosti stále ukazuje Yelp ako jediného partnera pre zdroj údajov.

Jedným z hlavných vylepšení, ktorého sa pravdepodobne v najbližšej dobe dočkáme, je zobrazenie ulíc podobné tomu, aké poznáme napríklad z Google Street View .“Tajomný” minivan (pravdepodobne prenajatý spoločnosťou Apple) vybavený snímačom senzorových polí bol pozorovaný v niektorých oblastiach USA ako monitoruje ulice. Alebo Apple plánuje výrobu vlastného auta?

zdroj: macrumors.com

Erich Veselényi

Erich Veselényi

24 ročný študent Priemyselnej Logistiky, v súčasnosti študujúci Industrial Management v chladnom fínskom meste Vaasa. Apple, beh, cyklistika, cestovanie, Bukowski, fotografovanie a video.
Vaasa, Finland