Tri dni predpredaja Apple Watch

· 2 min read
Tri dni predpredaja Apple Watch

V septembri minulého roku Apple predstavil prvú produktovú radu, na tvorbe ktorej sa zrejme nepodieľal Steve Jobs. Práve po jeho smrti sa síce čakalo, že to bude skôr iPad Pro, smart televízia iTV alebo dokonca iCar. Nič z toho ale zatiaľ neprišlo. Dnes už samozrejme všetci vieme, že to boli Apple Watch, teda inteligentné hodinky, ktorými sa nás spoločnosť rozhodla ohúriť.

Odborníci, analytici, ale aj široká verejnosť najskôr nevideli dôvod, pre ktorý by sme si mali hodinky zakúpiť. Pri odhalení produktu sme sa toho veľa nedozvedeli a veľká väčšina chápala Apple Watch len ako sekundárny displej pre iPhone, ktorý dokáže vibrovať a môžete ním platiť. Rovnako neohúrila ani výdrž batérie alebo cena.

Keď si spomeniem na toto osočovanie, musím sa pousmiať, aj keď som si istý, že vina bola v prezentácii, ktorou sa nám Apple snažil vysvetliť, prečo máme dať za hodinky minimálne 350€. Práve pred tromi dňami bol spustený oficiálny predpredaj, ktorý prekonáva všetky očakávania, o Apple Watch je počuť naozaj všade, aj keď ich predaj začne až 24. apríla. Záujemcovia o kúpu sa však neváhali postaviť do zástupov aby si objednali ich vysnívaný model. Doma neostal ani Tim Cook, CEO Apple, a rozhodol sa ukázať svoje Apple Watch v Apple Store v Palo Alto, a keďže patrí k tým aktívnejším, vybral si biely športový náramok a médiám povedal, že spustenie predpredaja je jednoducho skvelé.

The Ghost Logo

Ak navštívite napríklad americký online Apple Store, pri mnohých kombináciách narazíte na dostupnosť jún 2015. Ak si myslíte, že sa zľahla zem len pod najlacnejšími modelmi, mýlite sa, tento dátum hlásia aj tie s cenovkou 17 000 dolárov. S istotou môžeme povedať, že takýto mediálny, ale aj verejný záujem doteraz nedosiahla prvá generácia akéhokoľvek produktu Applu.

Ešte stále vám vŕta v hlave otázka, prečo sa 10.4. rozhodlo milión Američanov objednať si Apple Watch a na čo im budú? Hodinky na pohľad pôsobia naozaj veľkolepo a elegantne, každodenne pribúdajú nové aplikácie a teda aj funkcie, môžete si ich prispôsobiť v akomkoľvek smere, monitorujú vašu dennú aktivitu, uľahčujú komunikáciu a upozornia vás vždy diskrétne, ale včas. A aby som nezabudol, Apple Watch vám ukážu presný dátum a čas, čo je zrejme najdôležitejšou funkciou, veď čo iné by ste pred pár rokmi od hodiniek vyžadovali?

Video z používania Apple Watch: https://www.youtube.com/watch?v=noZAqbn92gM