Travelamp - Premeňte svoj iPhone na nočnú lampičku

· 1 min read
Travelamp - Premeňte svoj iPhone na nočnú lampičku

Odkedy začali výrobcovia mobilných telefónov pridávať k fotoaparátom blesk, veľa ľudí si zvyklo používať ho namiesto vreckovej baterky. Je to praktické a svetlo je dostatočne silné, aby pomohlo v prípade veľkej tmy. Vývojári z Fred & Friends sa rozhodli pomôcť ľuďom, ktorí využívajú diódu na telefóne naozaj často a prišli s novým nápadom menom Travelamp.

Silikónová lampička Travelamp

Travelamp je malá silikónová lampička, ktorú môžete jednoducho natiahnuť na blesk vášho mobilu pomocou malého popruhu. Váš mobil sa behom chvíle zmení na lampu, ktorou dokážete šikovne osvetliť miestnosť v prípade núdze. Svetlo z nej vyžaruje do strán a tiež nahor. Zároveň je čistejšie ako priamo z diódy mobilu a podľa výrobcov dokáže až zdvojnásobiť intenzitu vyžarovaného svetla.

Lampička Travelamp bola navrhnutá najmä pre cestovateľov. S malými rozmermi 5,3 x 5,9 x 9,3 cm a váhou len necelých 50 gramov sa jednoducho uskladní v taške a nezaberá veľa miesta. Na výber sú hneď dva typy svetiel a to lampička alebo malý lampášik.

Na výber je z dvoch typov lámp

Jediná nevýhoda lampy spočíva v tom, že mobil musíte častejšie nabíjať, keďže zapnutý blesk má dosť vysokú spotrebu batérie. Inak je to veľmi šikovná a užitočná vec, ktorá dokáže výborne poslúžiť pokiaľ nie je na blízku iný zdroj svetla. Momentálne je možné si ju predobjednať za 8 dolárov na oficiálnych stránkach výrobcov. Predaj sa spustí až v priebehu októbra.