TransferWire nám umožní posielať peniaze všade do sveta prostredníctvom Apple Pay za minimálne poplatky

TransferWire nám umožní posielať peniaze všade do sveta prostredníctvom Apple Pay za minimálne poplatky

Ste aktuálne vo Spojenom kráľovstve (Veľkej Británií) a potrebujete poslať niekam peniaze? Poplatky budú, uf, asi celkom veľké. Avšak služba TransferWise, ktorá vám umožňuje posielať peniaze ľuďom v cudzích krajinách za oveľa nižšie poplatky ako prostredníctvom bánk, čoskoro podporovať Apple Pay. Najskôr však len v Austrálií, Francúzsku, Írsku, Taliansku, Španielsku, Švajčiarsku a USA. Postupom času aj všade inde na svete.

nebudete musieť zadávať údaje svojho bankového účtu, či platobnej karty. Bude vám stačiť si zvoliť Apple Pay ako zdroj finančných prostriedkov. Čiastka, ktorú pošlete bude odpísaná z karty spárovanej so službou Apple Pay.

apppicker.com

TransferWise prvý krát podporoval možnosť platby prostredníctvom Apple Pay na domácom trhu vo Veľkej Británií, avšak v súčasnosti sa táto možnosť začína rozširovať na viacero krajín.

Služba TransferWise ponúka prevody medzi rôznymi menami medzi osobami za klasickú trhovú cenu, ktorú môžete nájsť na Googli, namiesto ceny, ktorú vám ponúkajú rôzne banky, ktoré vám sumu prikrášlia poplatkami. Niet sa čomu diviť, však banky žijú práve z poplatkov, ktoré si účtujú.

monito.com

Aj keď je táto spoločnosť mimo Spojeného kráľovstva, pomerne neznáma, má vybudovaný veľký kredit. Medzi jej podporovateľov patrí napríklad zakladateľ spoločnosti Virgin, Richard Branson a zakladateľ spoločnosti PayPal, Max Levchin. Najmä vďaka týmto dvom pánom spoločnosť v súčasnosti spracováva mesačné prevody vo výške viac ako 1,2 miliardy dolárov.

Apple Pay taktiež pokračuje vo svojom vlastnom rozširovaní, najnovšie sa zameriava na nové banky v Spojených štátoch, Taliansku, Rusku, Veľkej Británii a Číne.


Zdroj titulnej foto: [mobilesyrup.com](https://mobilesyrup.com/2016/04/19/transferwise-app-launches-in-canada-takes-on-big-banks-on-currency-exchange/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/27/how-to-send-money-abroad-using-apple-pay/)**