Trailer z pripravovaného filmu o Stevovi Jobsovi je vonku!

· 1 min read
Trailer z pripravovaného filmu o Stevovi Jobsovi je vonku!

Už na začiatku tohto roka oznámila známa americká produkčná spoločnosť Universal Pictures prácu na životopisnom filme o jednej z vedúcich osobností počítačového priemyslu a spoluzakladateľovi spoločnosti Apple Stevovi Jobsovi.

Dnes vyšiel na Youtube prvý trailer z tohto pripravovaného filmu. V krátkom minútovom videu sa nám predstavia hlavné hviezdy, ktoré vo filme uvidíme. Môžeme sa tešiť na mená ako Seth Rogen, Kate Winslet, či Jeff Daniels. Hlavnú úlohu si zahrá Michael Fassbender, ktorého môžeme poznať z filmov ako X-men alebo 300: Bitka pri Termopylách. Spoločnosti sa však dostalo mnoho výčitiek zo strany fanúšikov, pretože spomínaný herec sa na Steve Jobsa príliš nepodobá. Zaujímavosťou je, že sa o túto rolu uchádzal aj Leonardo DiCaprio, ktorý si to nakoniec rozmyslel a túto ponuku odmietol kvôli natáčaniu iného filmu.

Ešte na začiatku roka unikli rôzne informácie o pripravovanom filme. Už vtedy sme vedeli, kto sa na ňom bude podieľať. O réžiu sa postará britský režisér Danny Boyle a napíše ho scenárista Aaron Sorkin.
Celý film sa bude zaoberať tromi produktami firmy Apple, ktoré boli pre Steva Jobsa kľúčové. Pôjde o Macintosh, NeXT Cube a na záver nebude chýbať ani samotný iMac.

Universal Pictures oznámilo, že sa bude natáčať aj v legendárnej garáži, v ktorej Steve Jobs spolu so Stevom Wozniakom a partiou mladých nadšencov postavili svoj prvý počítač nazvaný Apple I. V garáži sa ešte nachádza pôvodný nábytok zo 70. rokov, na ktorom chalani skladali základné dosky k počítačom, takže o autentickosť snímky nebude núdza.

V traileri sme mohli zahliadnuť aj dátum premiéry filmu. Tá je naplánovaná na 9. október tohto roka. Vy si tento trailer môžete pozrieť nižšie. Aj keď toho zatiaľ neukázal veľa, rozhodne sa na nový životopisný film so Stevom Jobsom tešíme. A čo vy, tiež vás zaujala táto novinka? Napíšte nám do komentárov!