Toyota ako jeden z partnerov Apple Carplay neplánuje v najbližšom čase pridať podporu

Toyota bola jedna z prvých automobiliek, čo podpísali iniciatívu CarPlay s Applom no napriek tomu má spoločnosť údajne v pláne držať si vlastné riešenie informačného systému v dohľadnej budúcnosti.

“Všetci nakoniec môžme prejsť na Carplay alebo Android Auto, ale momentálne radšej používame našu valstnú platformu pre tieto typy funkcií.” povedal hovorca spoločnosti Toyota John Hanson pre New York Times. Hanson vysvetlil, že hovorí predovšetkým o trhu v USA, keďže iPhone je stále veľmi populárny v domovskej krajine značky Toyota - Japonsku, no je nepravdepodobné, že sa postoj zmení na druhej strane Pacifiku.

Ford - ďalší z prvých partnerov CarPlay zvolil opačný prístup a pridá podporu CarPlay a AndroidAuto. Ford si dal cieľ aktualizovať všekty info panely v každom Forde predanom do konca budúceho roka.

The Ghost Logo

“Nechceme, aby si ľudia vyberali auto podľa toho, či v aute CarPlay bude, alebo nebude.” povedal riaditeľ Fordu Don Butler a dodal: “Chceme výjsť v ústrety všetkým našim zákazníkom a ich zariadeniam.”

Volkswagen - najväčšia automobilka na svete má rovnaký postoj. Oznámila to na tohtoročnej Consumer Elektronics Show. Do CarPlay/Android auto sa pripojí na konci roka 2015.

CarPlay sa dostáva do praxe pomalšie ako sa očakávalo začiatkom minulého roka, no vždy lepšie neskôr, ako nikdy. Apple predstaví podporu bezdrôtového CarPlay v iOS 8.3 a General Motors sú pripravený ju integrovať do novej generácie auta Volt hybrid.

zdroj: appleinsider.com

Tomáš Benetin

Tomáš Benetin