Touch ID už aj na TV ovládači

· 2 min read
Touch ID už aj na TV ovládači

Touch ID sa prvýkrát objavil na iPhone 5s. Zožal veľký úspech a priniesol znova niečo inovatívne do mobilného priemyslu. A ako už býva zvykom, ostatné spoločnosti tiež nasadli na tento novodobý vlak aj keď, nedá sa povedať, že tak úspešne a s takým nasadením. Odvtedy sa v každom novom iPhone znova stretávame s týmto bezpečnostným vylepšením. Viete si ale využitie predstaviť aj inde?

Apple očividne áno. Podal si totižto patent, s ktorým to pravdepodovne myslí vážne. Má víziu, že by ich zabezpečovací prvok mohol byť používaný v ovládačoch od Apple TV. Ako vždy ale treba podotknúť, že takýto patent ešte nemusí nič znamenať. Spoločnosť si môže patent zaregistrovať iba za účelom neskoršieho žalovania druhej firmy. Ako to môžeme vidieť dnes, Samsung a Apple sa stále súdia kvôli patentovým sporom.
alt

Späť ale k téme. Z tohto kroku môžeme usudzovať, že Apple TV bude mať v budúcnosti zabudovaný v ovládači Touch ID. Že v tom nevidíte zmysel? Na čo by sme predsa odomykali svoj vlastný TV ovládač?

Spoločnosť vôbec neplánuje použiť tento senzor na odomknutie. Má byť určený na zistenie, kto televízor pozerá. Každý človek v domácnosti si uloží svoj otlačok prsta do ovládača. Nastaví si, ako sa má TV správať, keď ho bude pozerať a hotovo.

Pod nastavením si môžeme domyslieť hlasitosť, jas obrazovky alebo napríklad navrhované a obľúbené TV stanice. Zaujímavé, čo poviete? Ďalej môže senzor poslúžiť aj na prístup ku kanálom, ktoré napríklad zakážete svojim deťom. Napríklad stanice, kde je, ehm, veľa násilia.

Vyzerá to tak, že Apple má so svojim Touch ID veľké plány do budúcna. Niektorí sa dokonca pohrávajú s myšlienkou, že by zrovna Apple TV mohlo byť akýmsi centrom inteligentného domu. V tomto prípade by mohol senzor poslúžiť napríklad aj na aktivovanie alebo deaktivovanie alarmu. A vlastne by bolo spektrum využitia naozaj široké.

Takéto predstavy sú naozaj zaujímavé a my sa už začíname približovať ku tomu, čo nám režiséri ukazujú vo filmoch z budúcnosti. Touch ID má potenciál a spoločnosť si je toho plne vedomá. Preto ho treba využiť, kým je ešte čas. O pár rokov už možno budeme mať svoje zariadenia zabezpečené našou sietnicou oka či hlasom.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read