Touch ID naozaj bude na zadnej strane iPhonu 8

Touch ID naozaj bude na zadnej strane iPhonu 8

Dodávateľské siete spoločnosti Apple prichádzajú s najnovšími informáciami, že iPhone 8 skutočne dostane bezdrôtové nabíjanie a aj OLED displej. To nás všetkých veľmi teší.

Je tu však ešte niečo... Touch ID nakoniec naozaj bude v zadnej časti mobilu, ako tvrdí dodávateľská spoločnosť súčiastok z Hong Kongu. Rovnaký názor majú aj analytici, Sebastian Hou a Brian Chen zo spoločnosti CLSA, ktorí uviedli:

„Apple sa v roku 2017 snaží vložiť snímač odtlačkov prstov do veľkého OLED displeja, rovnako ako Samsung. Niektorí špekulujú, že Apple odstráni Touch ID, ktoré bude nahradené 3D skenovaním tvárí. Naše informácie od dodávateľov však stále naznačujú, že iPhone 8 Touch ID bude mať, je však viac než pravdepodobné, že jeho umiestnenie bude na zadnej strane.“

Zdroj: macrumors.com

Spoločnosť CLSA vytvorila aj schému, kde vidieť umiestnenie Touch ID v zadnej časti iPhonu. Apple sa však vyhýba umiestneniu v blízkosti fotoaparátu, pretože na to sa sťažujú užívatelia Samsungu Galaxy S8. Jeho umiestnenie by malo byť vymyslené tak, aby bol k nemu ideálny prístup.

Zdroj: macrumors.com

Umiestnenie Touch ID na zadnú stranu je v spoločnosti Apple pravdepodobne iba núdzovým riešením, aspoň to tak vyzerá. Uvidíme, čo si pre nás nakoniec pripravia. Toto všetko sú iba neoverené, faktami nepodložené informácie.


Zdroj titulnej foto: tomsguide.com
zdroj: macrumors.com