Video: Touch ID je možné oklamať iba pomocou detskej plastelíny!

· 1 min read
Video: Touch ID je možné oklamať iba pomocou detskej plastelíny!

Keď firma Apple predstavila snímač odtlačkov prstov v iPhone 5s, bolo všetkým jasné, že ide o revolúciu. Tento spôsob odomykania bol nielen omnoho rýchlejší, ale aj bezpečnejší, pretože heslo sa háda oveľa ľahšie, ale odtlačok len tak nenahradíte. Je to však pravda?

Jason Chaikin, prezident firmy Vkansee, ktorá sa venuje bezpečnosti mobilných telefónov, na videu nižšie ukazuje, že na odomknutie telefónu pomocou Touch ID stačí iba kúsok detskej plastelíny Play-Doh, ktorú je možné bežne kúpiť v obchodoch. Stačí, ak je na nej správny odtlačok, a Touch ID nespozná, že nejde o palec skutočného vlastníka.

Zatiaľ čo sme už v minulosti videli, ako Touch ID reaguje na iné časti tela či na mačací ňufák, toto je zatiaľ najprimitívnejší spôsob, akým odomknúť telefón.

Jason tiež dodal, že jeho firma pracuje na vlastnej čítačke odtlačkov, ktorú nebude tak jednoduché oklamať. Uvidíme, či sa to podarí. Zaujímavé by bolo, ak by firma Apple jeho firmu odkúpila a ponúkla snímač odtlačkov bezpečnejší ako kedykoľvek predtým. To sú však už iba špekulácie, ktoré nemôže nikto potvrdiť. Fakt však ostáva, že zatiaľ čo pri 4-ciferom hesle je šanca, že ho uhádnete, 1:50 0000, pri Touch ID vám stačí kúsok plastelíny Play-Doh.


Zdroj titulnej foto: macbookselfiestick.com
Zdroj: idigitaltimes.com