Toto je dôvod, prečo sú produkty spoločnosti Apple také jednoduché

· 1 min read
Toto je dôvod, prečo sú produkty spoločnosti Apple také jednoduché

Určite to poznáte: Kúpite, zapojíte, zapnete a fungujete. Apple produkty sú skrátka extrémne jednoduché. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo je to tak? Dôvodom nie je nikto iný ako Steve Jobs.

Vo filme Steve Jobs, ktorý vyšiel túto jeseň, sa Steve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, rozrozprával o dôvode, prečo sú produkty Apple také jednoduché. Podľa neho Steve Jobs nikdy nebol technicky zdatný. Vyžadoval preto, aby boli produkty jeho spoločnosti také, aby ich vedel on sám bezproblémovo využívať. A zatiaľ čo väčšina inžinierov pracovala na hromade možnostiach systému a jeho prispôsobeniach, Jobs vyžadoval iba jednoduchosť.

Zároveň chcel byť Steve Jobs tvárou spoločnosti, čo sa mu podarilo, pretože práve on je ten, s kým si aj roky po jeho smrti spájame Apple. Dokázal svoje myslenie pretlačiť a prinútiť programátorov urobiť zdanlivo nemožnú prácu.

Dané faktory spôsobili, že bolo možné používať produkty aj bez manuálu. Dokonca si môžeme všimnúť malé deti, ktoré vedia intuitívne ovládať iPady svojich rodičov a jediné, čo od nich potrebujú, je palec na potvrdenie nákupu v AppStore. Steve jednoducho vedel, ako urobiť počítače pre bežných ľudí tak, aby z nich nemali strach.

V dnešnej dobe však môžeme pozorovať, že po odchode Steva Jobsa to prestáva byť ako kedysi. Apple produkty prestávajú byť jednoduché. Ako príklad uvediem iTunes na Macu, v ktorom nájdete aplikácie pre iPhone a iPad aj napriek tomu, že Macy už roky majú osobitnú aplikáciu AppStore. Dúfajme teda, že sa všetko navráti do starých koľají a Apple bude jednoduchý: či už ide o produktovú líniu, operačný systém, alebo čokoľvek iné.

Čítajte tiež: Tieto produkty sa firme Apple v roku 2015 rozhodne nepodarili

![]