iOS

Toto je 15 najpoužívanejších aplikácií na smartfónoch. Tipnite si, kto obsadil prvé miesto!

· 1 min read
Toto je 15 najpoužívanejších aplikácií na smartfónoch. Tipnite si, kto obsadil prvé miesto!

Analytická spoločnosť, ktorá sa zaoberá skúmaním amerického trhu, začiatkom septembra zverejnila zaujímavé štatistiky ohľadom aplikácií, ktoré najviac využívajú majitelia smartfónov. Zamerala sa na dve najpoužívanejšie operačné systémy - iOS a Android. Výsledky si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke.

Tabuľka najpoužívanejších aplikácií

Nikoho asi neprekvapí, že prvé miesto zaujala oficiálna aplikácia Facebook. Zaujímavé je však to, že aj druhé miesto patrí aplikácií od toho istého výrobcu. Nie je to tak dávno, čo bol oficiálny Facebook aktualizovaný a nútil všetkých užívateľov aby si do mobilu stiahli aj ďalšiu appku Messenger určenú vyslovene na chatovanie. Málo ľudí však malo pre tento krok pochopenie, pretože väčšine vyhovovalo mať všetko na jednom mieste a nemusieť si kvôli odosielaniu správ sťahovať ďalšiu aplikáciu.

Za ten čas však vývojári na Messengeri pracovali a nenechali ho len ako jednoduchý nástroj na chatovanie. Momentálne ho môžete využívať na videohovory, platby medzi užívateľmi a dokonca v nej nájdete aj osobného asistenta. Možno aj to je dôvod, prečo sa ľudia zmierili s faktom, že Messenger skrátka musia používať a momentálne zaujal druhé miesto. S 59,5 percentami predbehol aj obľúbený Youtube.

Ďalšie miesta patria prevažne aplikáciám od spoločnosti Google, ktoré obsahuje každý Android telefón už v základnej výbave. Na jedenástom mieste sa umiestnili mapy od spoločnosti Apple a prekvapením bolo aj 14. miesto, na ktoré sa vyšplhala aplikácia Apple Music. Aj napriek tomu, že bola spustená len pred 7 týždňami, sa dokázala dostať do top 15, čo je obdivuhodný výkon.


zdroj: http://www.theverge.com/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read