Topánky budúcnosti, ktorých dizajn meníte pomocou iPhonu

· 2 min read
Topánky budúcnosti, ktorých dizajn meníte pomocou iPhonu

Aj vy patríte k milovníkom topánok, ktorí sú posadnutí kupovaním nových značiek a modelov? Alebo si len nedokážete vybrať správne topánky, pretože vám žiadny dizajn nesadol? Skúste si predstaviť topánky, ktorých výzor si môžete sami navrhnúť a meniť ho pokojne aj každý deň. Presne to sú ShiftWear.

ShiftWear sú inteligentné topánky, ktorých projekt sa nedávno objavil na známom crowdfundingovom portáli indiegogo.com. Samotní autori ich nazvali "obuvou budúcnosti". Má ísť o plnohodnotné pohodlné topánky, ktorých dizajn si môžete sami navrhnúť. Či už sa vám páči jednoduchý čiernobiely vzor, alebo zložitý farebný obrázok – všetko je len na vás.


Ako to funguje?

ShiftWear fungujú na podobnom princípe ako elektronické čítačky kníh. Vzorce na svojom povrchu vytvárajú šetrný elektrický atrament v HD rozlíšení. Topánky sú, samozrejme, vodotesné, takže sa ich nebudete musieť báť vytiahnuť aj v horšom počasí. Ich podrážku tvorí odolný kevlar, ktorý sa používa aj pri nepriestrelných vestách.

Presný obrázok, ktorý sa na nich má zobraziť, odošlete do pamäte topánok pomocou smartfónu. V špeciálnej aplikácii si môžete navrhovať vlastné diela a podeliť sa o ne s kamarátmi. Pokiaľ by vás nekopla múza, môžete si vybrať spomedzi rôznych užívateľských návrhov, ktoré budú k dispozícii na jednom mieste – v užívateľskej knižnici.


Animácia na topánkach

Okrem statických obrazov sa na topánkach môže objaviť aj pohyblivý obrázok. Pri každom kroku sa tak môžu akože rozpadnúť alebo celé zmeniť. Animácie však spotrebujú podstatne viac energie ako statický obrázok. Našťastie, autori zapojili do modelu topánok aj dobíjanie pri chôdzi, takže ak by ste svoje tenisky nosili dennodenne, o ich výdrž sa nemusíte obávať.

Ak vás inteligentné topánky ShiftWear zaujali, môžete podporiť autorov na webovom portáli indiegogo.com ľubovoľnou sumou. Pokiaľ by ste si ich chceli predobjednať, cena sa pohybuje od 150 do 350 dolárov. Záleží od toho, aký kus si vyberiete. Autori tiež ponúkajú špeciálnu edíciu topánok, ktorých celý povrch tvorí displej. Ten však záujemcov vyjde až na 1 000 dolárov.