Top zbierky Apple produktov

Top zbierky Apple produktov

Každý správny iFanúšik vie, že Apple nie je len značka - Apple je závislosť. Či už je za tým kvalita, dizajn, image, alebo všetky tieto atribúty dokopy, je otázkou subjektívneho názoru, no vo všeobecnosti však takmer stopercentne platí, že kto tieto produkty raz okúsi, s najväčšou pravdepodobnosťou pri nich aj zostane. A ako to pri rôznych obsesiách býva, objavili sa ľudia, ktorí túto závislosť pretransformovali do niečoho väčšieho - zberateľskej vášne - a vytvorili tak úžasné zbierky výrobkov tohto gigantu. O tých najzaujímavejších Apple zbierkach si povieme aj niečo viac.


Záhadná zbierka ženy menom Marion Stokes


Zdroj: webcemeteries.com


Marion bola knihovníčkou a producentkou Philadelphskej televízie. Keď v roku 2012 zomrela, nezanechala za sebou len smútiacu rodinu a priateľov, ale aj jednu z najdychberúcejších súkromných Apple zbierok, aké kedy uzreli svetlo sveta. Inak povedané - zberateľský poklad.


Zdroj: macthai.com


Takmer dvesto počítačov Macintosh zozbieraných v rozmedzí rokov 1977 až 2012, v pôvodnom obale, starostlivo uschované, a absolútne bezchybné. O pani Stokes sa vie, že bola jedným z hlavných počiatočných investorov Apple a je teda otázne, či tieto produkty dostala, kúpila, alebo či jej zbierka bola aktom “hoarderizmu”, či taktickou investíciou. Nech to bolo akokoľvek, celá jej zbierka bola na Ebayi predaná anonymnému kupcovi za rovných 100 000 dolárov.


Najmladší zberateľ Apple produktov na svete


Zdroj: pressherald.com


Vášeň tohto chlapca sa začala pred siedmimi rokmi, kedy dostal od svojho otca niekoľko starých Apple počítačov. Vtedy mal len desať rokov. Dnes má sedemnásť a donedávna vlastnil viac než 250 kusov produktov tejto značky, medzi ktorými bol aj vzácny Apple I, ktorý má v súčasnosti hodnotu viac než 700 000 dolárov. Snom Alexa a jeho otca bolo otvoriť si vlastné múzeum, v ktorom by svetu svoju zbierku predstavili. Bohužiaľ, realizácia tohto projektu sa z investičného hľadiska nevydarila, a po mnohých rodinných poradách sa Alex a jeho otec rozhodli svoju zbierku predať dlhoročnému známemu Lonniemu Mimmsovi, ktorý je taktiež veľmi významným zberateľom. Alex si však najväčšie tromfy svojej zbierky ponechal a ani naďalej sa svojho sna otvoriť si vlastné múzeum, nevzdáva.


Apple múzeum. Kde? V Prahe!


Zdroj: onemorething.nl


Najväčší fanúšikovia produktov jablka už majú miesto na mape, na ktoré môžu spoločne ukazovať prstom - Prahu! Tá totiž v roku 2015 otvorila svoje vlastné Apple múzeum, v ktorom vystavuje najväčšiu súkromnú zbierku Apple produktov na celom svete. Obsahuje presne 472 výrobkov, ktoré pokrývajú takmer všetky produkty, ktoré boli vyrobené od roku 1976 do roku 2012. Múzeum sídli v troch renovovaných historických budovách centra a je dekorované Jobsovými najznámejšími a najvplyvnejšími výrokmi. O tomto múzeu sa v dobrom vyjadrujú ľudia z celého sveta, a tak pravdepodobne stojí za to navštíviť ho.


Zdroj titulnej foto: goodgadgetsonline.com
Zdroj: thinkapple.sk