Top výroky Steva Jobsa - 2. časť

Top výroky Steva Jobsa - 2. časť

V minulej časti som rozobrala dva citáty od Steva Jobsa, ktoré skrývajú odkaz pre mnoho ľudí na tomto svete. Teraz je čas pozrieť sa aj na ďalšie, ktoré Jobs vo svojom živote sformuloval a je čas sa z nich poučiť.


Zdroj: regmedia.co.uk


,,Vyhodenie z Applu bola tá najlepšia vec, ktorá sa mi kedy mohla stať. Pocit ťažkosti z úspechu bol okamžite nahradený pocitom ľahkosti z toho, že som bol znova na začiatku. Vďaka tomu som mohol vstúpiť do najkreatívnejšieho obdobia môjho života.“


Jeden z najlepších doslova živých príkladov, kde nám Steve opisuje svoju situáciu, keď z vrcholu dokázal padnúť až na úplne dno. Záležalo len a len od neho ako sa s tým dokázal vysporiadať. V jeho prípade je tu obdivuhodná a fascinujúca veta: „Pocit ťažkosti z úspechu bol okamžite nahradený pocitom ľahkosti z toho, že som bol znova na začiatku.“ V dnešnej dobe neúspech znamená zlyhanie. Je to niečo, z čoho sa človek ťažko opäť dostáva na povrch. Je to ako keď máte biely papier a na ňom napísanú čiernu bodku. Spýtate sa iného človeka, čo vidí: On povie : „čiernu bodku“. Ale málokto by povedal, že vidí aj ten biely papier. Všetci si dnes myslia, že jedna chyba môže zatieniť všetko to dobré na čom si tvrdo pracoval. No Steve sa nám snaží prostredníctvom tohto výroku povedať, že koniec je len novým začiatkom, väčšinou niečoho lepšieho krajšieho a výnimočnejšieho. Je to začiatok, do ktorého prichádzaš o niečo viac skúsenejší.


Zdroj: theipadguide.com


„Je omnoho zábavnejšie byť pirátom ako sa pridať k námorníctvu.”


Hlavnou myšlienkou citátu je aby sa ľudia prestali báť a začali konať. Steve v tomto citáte vyzýva ľudí, nech nemajú obavy a strach byť zmenou, ktorú chcú vidieť a cítiť vo svete. Chce, aby ľudia robili veci inak, aby boli trúfalí a odvážni. Lebo hovorí sa že len lenivé a zdochnuté ryby plávajú s prúdom vody, ale lososy plávajú len proti prúdu silných vôd. Preto nemajme strach byť ako tie lososy, ktorých nedesí to, že ich vezme prúd zo sebou. Buďme odvážny a silný, kráčajme po ceste, ktorej cieľom nie je dodržiavanie pravidiel či zaužívanie trendov, ale cieľom je nebáť sa byť sám sebou.


Zdroj: rapidsustainability.com


Nezáleží mi na tom, že budem najbohatším človekom na cintoríne. Ísť v noci do postele a povedať si, spravili sme niečo dokonalé… To je to, na čom mi skutočne záleží.”


Byť prítomný. Žiť pre prítomnosť, mať radosť z prítomností, z tohto momentu, ktorý práve teraz žiješ. Ži každú minútu, hodinu, deň akoby to bol Tvoj posledný deň. Neodkladaj veci, ktoré môžeš spraviť hneď na neskôr. Pretože to „neskôr“ už nemusí prísť. Nečakaj, ale ži. Nepremrhávaj, ale využívaj každú sekundu, príležitosť svojho života na niečo, čo bude dobré, čo urobí Teba, Tvoju rodinu, blízkych a priateľov šťastných. Neočakávaj, že sa Ti podarí niekedy zastaviť čas. Je to celé len o jednom slovíčku a to „teraz“ ak nie teraz tak potom nikdy.


Zdroj titulnej foto: digitaltrends.com
Zdroj: thinkapple.sk