TOP 10 noviniek v iOS 11

TOP 10 noviniek v iOS 11

Najnovšiu verziu operačného systému pre iPhone, iPad a iPod Touch tu už máme vyše týždňa, a priniesli sme vám už mnoho noviniek ktoré prináša. Dnes vám prinášame TOP 10 noviniek v iOS 11:

10. Upgradované Live Photos

idropnews.com

Vo fotografiách pribudlo niekoľko nových funkcií vrátane niekoľkých šikovných možností úprav, aby ste vytvorili čo najlepšie Live Photos. Odteraz môžte napríklad upraviť miniatúru Live Fotky. K dispozícii sú taktiež inteligentné funkcie ako slučková funkcia, efekty "odskok" a "dlhá expozícia", ktoré fungujú vďaka strojovému učeniu.

9. Množstvo nových funkcií pre iPad

idropnews.com

Najviac noviniek priniesol iOS 11 pre iPad, čo nás ohromne teší, keďže iOS 10 pre iPady v podstate nič nepriniesol. Nové funkcie posúvajú iPad bližšie k Macu, ako napríklad veľký vysúvací prispôsobiteľný dock a nová funkcia s názvom Drag and Drop, ktorá umožňuje jednoduché presúvanie obrázkov, textu, odkazov a ďalších informácií z jednej aplikácie do druhej, alebo medzi dokumentmi.

8. Aplikácia pre čistenie priestoru

idropnews.com

Máte problém s nedostatočným úložiskom? iOS 11 prináša funkciu, ktorá automaticky vyčistí priestor na vašom zariadení. Funkcia sa nazýva Offload Unused Apps, a funguje tak, že sa vás v podstate zbaví údajov a dokumentov z aplikácií ktoré nepoužívate, čo spôsobí že aplikácia zostane sivá, no dotykom ju môžete obnoviť späť.

7. Úplne nové Ovládacie Centrum

idropnews.com

Ovládacie Centrum dostalo v iOS 11 získalo významný redesign. Všetky funkcie sú k dispozícii na jednej stránke, a pomocou 3D Touch môžete jednotlivé dlaždice rozšíriť o ďalšie možnosti. Môžete sa tak dostať k funkciám ako Wifi Hotspot, alebo AirDrop. Ovládacie Centrum si taktiež môžte v nastaveniach upravovať podľa vlastných potrieb.

6. Do Not Disturb Režim (Režim Nevyrušovať)

idropnews.com

Keď je počas jazdy tento režim zapnutý, ruší všetky prichádzajúce upozornenia. Namiesto upozornenia pošle ľudom správu že jazdíte, a upozornenie dostanete až po ukončení režimu. Funkcia sa automaticky zapne keď sa iPhone pripojí cez Bluetooth na auto, no v nastaveniach si ju môžte vypnúť.

5. Vylepšené Apple Maps

idropnews.com

Už od chvíle, keď Apple predstavil Apple Maps, každou aktualizáciou sa snažil dostať pred svojho najväčšieho konkurenta, Google Maps. Mapy v iOS 11 získali niekoľko nových funkcií, ako sú napríklad interiérové mapy na hlavných letiskách a nákupných centrách, a možnosť navádzania do jazdného pruhu, ktorá zabráni tomu, aby ste neminuli odbočku alebo výjazd.

4. Vytváranie vlastných pozadí pre Apple Watch

idropnews.com

V iOS 11 Apple uľahčil použitie obrázku pre pozadie do Apple Watch. Táto možnosť bola k dispozícii už predtým, no teraz je proces oveľa jednoduchší. Jediné, čo musíte urobiť je vybrať obrázok vo Fotkách. Po vybratí obrázku uvidíte v spodnej časti obrazovky voľbu "Create Wach Face" (Vytvoriť pozadie pre Apple Watch). Na pozadie môžte použiť pôvodný obrázok, alebo z neho vytvoriť kaleidoskop.

3. Klávesnica pre jednu ruku

idropnews.com

Pokiaľ máte iPhone s veľkou obrazovkou tak pravdepodobne poznáte, aké ťažké je používať ho jednou rukou, najmä pokiaľ ide o písanie. Apple tento problém vyriešil v iOS 11 zavedením režimu klávesnice pre jednu ruku. V tomto režime sú klávesy klávesnice usporiadané bližšie k sebe, aby ste mohli ľahko písať jednou rukou.

2. Premiestnenie viacerých aplikácii naraz

idropnews.com

iOS 11 priniesol ďalšiu dlho požadovanú funkciu, schopnosť presúvať viac aplikácií naraz. Áno, čítate to správne! Teraz môžete presunúť viac aplikácií naraz z jednej stránky na druhú. Dni, kedy ste museli každú aplikáciu presúvať samostatne sú konečne preč.

1. Nahrávanie obrazovky

idropnews.com

Jedna z najžiadanejších funkcií v iOS je natívny rekordér obrazovky. Apple nakoniec pridal túto funkciu a umožnil tak používateľom nahrávať obrazovku zariadenia. Tým sa konečne pri potrebe nahrať obrazovku môžte vyhnúť aplikáciam od tretích strán, alebo Jailbreaku.

Zdroj titulnej foto: firstpost.com
Zdroj: idropnews.com