TOP 10 najpoužívanejších aplikácií. Uhádneš, komu patrí prvé miesto?

· 2 min read
TOP 10 najpoužívanejších aplikácií. Uhádneš, komu patrí prvé miesto?

Významná americká informačná služba Nielsen zverejnila svoju štatistiku o desiatich najobľúbenejších aplikáciách v smartfónoch. Údaje vyhodnocovali na základe priemerného počtu unikátnych užívateľov.

Prvé miesto zrejme nikoho neprekvapí. Mobilná aplikácia Facebook si drží bezkonkurenčné prvenstvo a nezdá sa, že by ju niekto mal tak skoro zosadiť. Prekvapením je však do určitej miery jeho nová appka na chatovanie Messenger, ktorú najväčšia sociálna sieť vypustila len na jar minulého roku. Všetci užívatelia tak boli nútení opustiť zaužívané chatovanie v hlavnej aplikácii a sťahovať z App Store ďalšie dáta.

Čítajte tiež: Vyšla nová aktualizácia na Messenger, umožňuje zmenu farieb, hlavného Emoji a prezývky

U užívateľov sa nedočkali pozitívnych reakcií, keďže nikto nemal chuť inštalovať ďalšiu aplikáciu len preto, aby mohol chatovať s priateľmi. Zjavne si však na nový systém chatovania zvykli, pretože práve Messenger má spomedzi všetkých aplikácií najväčší rast - až 31 percent oproti minulému roku.

Čo sa ostatných aplikácií týka, druhé miesto patrí obľúbenému YouTube od Google. Štyri miesta pod Messengerom obsadil taktiež Google so svojimi aplikáciami Search, Play, Maps a Gmail. Za spomenutie určite stoja aj aplikácie Apple Music a Instagram, ktoré taktiež zaznamenali veľký rast - konkrétne 26 a 23 percent.

iOS vs Android

Spoločnosť Nielsen tiež zverejnila štatistiku o najpoužívanejších operačných systémoch na inteligentných telefónoch v USA. Androidu sa tu darí o niečo viac a tvorí až 52,6 % všetkých smartfónov. iPhonom potom patrí 42,7 % a ďaleko za nimi sa umiestnil systém od Microsoftu s 2,8 %.

zdroj: http://techcrunch.com/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Apple potichu vydal iTunes s App Store
· 2 min read