Tohtoročné iPhony (konečne) dostanú v balení výkonnejšie nabíjačky

Tohtoročné iPhony (konečne) dostanú v balení výkonnejšie nabíjačky

Jedným z najväčších obmedzení iPhonov pri porovnaní s konkurenčnými mobilnými telefónmi je rýchlosť nabíjania. Nevravím pritom iba o rýchlom nabíjaní, ktoré Apple už pred nejakou dobou predstavil a v nových zariadeniach je tak štandardom. Na mysli skôr mám to, že pokiaľ chcete takéto rýchle nabíjanie využívať, tak musíte investovať do nového nabíjacieho adaptéra a tiež káblu Lightning->USB-C. Investícia to nie je vôbec lacná a keďže Apple nepredáva práve najlacnejšie telefóny, tak je pochopiteľné, že to nenechalo chladného nejedného záujemcu o kúpu či majiteľa.

Zdroj: 9to5mac

To by sa ale malo už čoskoro zmeniť. Japonský portál MacOtakara s odvolaním na svoje zdroje tvrdí, že Apple by mal namiesto klasického 5W adaptéru, ktorého sa drží už celú večnosť, pribaliť k tohtoročným iPhonom lepšiu variantu. Konkrétne má ísť o 18W nabíjačku, ktorú poznáme z nových iPadov Pro. Dopĺňať by ju mal kábel Lightning->USB-C, čo je niečo, čo dávalo zmysel už pár rokov dozadu pri predstavení nových MacBookov s USB-C konektormi.

zdroj: MacOtakara.jp

Nový adaptér by mal byť o poznanie rýchlejší. iPhone X by sa tak mal dokážať nabiť za hodinu z nuly až na 75%. To by mnohým používateľom zlepšilo život a Apple by sa v tomto smere aspoň dotiahol na konkurenciu.

Treba poznamenať, že rovnaký scenár sa opakoval už pred rokom, kedy sme videli úniky vyššie spomínanej 18W nabíjačky a verili sme, že sa objaví v balení iPhone Xs. Táto informácia sa ale ukázala ako nepravdivá a namiesto toho sme sa jej dočkali aspoň v prípade nových iPadov Pro. Tento rok to ale vyzerá omnoho nádejnejšie.

zdroj: experience artlife


Zdroj titulnej foto: iDownloadBlog
Zdroj: macotakara.jp