TodayRemote - iOS widget pre iTunes a iné prehrávače

TodayRemote - iOS widget pre iTunes a iné prehrávače

Ak hľadáš jednoduchý widget pre tvoj iPhone či iPad, ktorým môžeš ovládať základné ovládacie prvky prehrávania hudby (nielen) v iTunes na tvojom Macu, tak widget TodayRemote je pre teba ako stvorený.

Tento widget vyžaduje malú Helper aplikáciu na tvojom Macu, ktorú si stiahneš TU. Potom si stačí nainštalovať TodayRemote aplikáciu na iPhone, resp. iPad, z App Store a aktivovať widget. Potom sa stačí pripojiť na rovnakú wi-fi sieť a cez iOS aplikáciu si pridať Mac:

Zdroj: thinkapple.sk

A až si pustíš hudbu cez iTunes na Macu, stačí sa pozrieť na widget na tvojom iOS zariadení:

Zdroj: thinkapple.sk

Môžeš ovládať hlasitosť, pretáčanie a pauza/znovuspustenie. Widget ukazuje informáciu o Macu, z ktorého sa prehráva hudba, názov skladby a albumu.

iTunes nie je jediná aplikácia, ktorú tento widget podporuje. Podporované sú aj streamovacie služby Spotify a Deezer, aplikácie Beamer, Vox a VLC. A navyše, pokiaľ na Macu použiješ Safari alebo Chrome, tak pri prehrávaní cez web player môžeš ovládať služby ako YouTube, Netflix či SoundCloud a mnoho iných.

TodayRemote je malý jednoduchý widget. Osobne ho používam, keď ležím v posteli a počúvam hudbu cez reproduktory pripojené k Macu. Takisto poteší každého, kto počúva hudobné playlisty z YouTube, nakoľko môžeš pesničky v playliste, ktoré sa ti nepáčia, jednoducho preskočíš. Alebo zvýšiť hlasitosť či dať pauzu, keď musíš na chvíľku odísť.

Aplikáciu TodayRemote pre iOS stiahneš tu:

TodayRemote - Widget media remote for Mac

Zdroj titulnej foto: pcclassesonline.com
Zdroj: thinkapple.sk