Titánový iPhone? Apple ho skúšal vyrobiť, no v realizácii ho predbehla spoločnosť Essential

Titánový iPhone? Apple ho skúšal vyrobiť, no v realizácii ho predbehla spoločnosť Essential

Hliník je pre iPhone typickým materiálom. Tento rok príde zásadná zmena a iPhone 8 bude vyrobený zo skla. Čo by si však povedal na titánový iPhone?

Spoločnosť Essential Phone začala pripravovať smartfón s titánovým rámom a najvýkonnejším hardwarom. Ešte nepoznáme dátum jeho predstavenia, no zatiaľ vieme aspoň cenu. Vyšplhala sa na 700 dolárov. Spoločnosť tvrdí, že tento mobil nie je pre každého a tak si ho môžeš rezervovať už teraz.

Zdroj: phonearena.com

Firma Apple už taktiež skúšala výrobu titánového iPhonu, no zatiaľ bez úspechu. Jason Keats, vedúci produktového dizajnu spoločnosti Essential Phone povedal, že hľadali spôsoby a technológie, ktoré nie sú určené pre výrobu 50 miliónov zariadení. To spoločnosti Apple nevyhovuje, nakoľko musí voliť také materiály a techniky, aby sa mohlo vyrobiť niekoľko miliónov kusov smartfónov.

Smartfón z titánu je pomerne ťažké vyrobiť. S materiálom sa pracuje veľmi ťažko a Jason Keats spomenul, že obišli pomaly celý svet len preto, aby našli niekoho, kto by ho vedel spracovávať. Šťastie našli až v Nemecku, kde sa jedna malá firma venuje výrobe vstrekovacích foriem titánu.


Zdroj titulnej foto: hiconsumption.com
zdroj: phonearena.com