[TIPY A TRIKY] Dostaňte zo svojho mailového klienta maximum

· 3 min read
[TIPY A TRIKY] Dostaňte zo svojho mailového klienta maximum

Maily sa stali súčasťou nášho života. Dovolím si povedať, že ich používame viac, ako smsky. Minimálne naša mladšia generácia. E-maily sú zadarmo, rýchle, môžeme kľudne pridať aj nejaký dokument alebo obrázok. Ale to už všetci viete, tak si poďme ukázať zopár tipov, ako z Vás urobiť ímejlového ninju.

Nastavte automatickú synchronizáciu

Aby ste nemuseli stále chodiť do aplikácie a maily kontrolovať manuálne, nastavte si automatickú kontrolu mailovej schránky. Upozorňujeme, že toto nastavenie môže rýchlejšie vybíjať batériu. Takisto ho môžete vypnúť a správy tak kontrolovať iba kedy potrebujete. Do tejto ponuky sa dostanete kliknutím na "Nastavenia", "Mail, kontakty, kalendáre" a "Načítanie dát".
alt

Pridajte ku mailom podpis

Ak píšete veľa mailov a na koniec vždy pridávate zdvorilostné frázy alebo podpis, určite oceníte tento tip. Zase ideme do Nastavení a klikneme na nastavenia s Mailom. Nižšie nájdeme kolonku "Podpis".
alt

Odložte email na neskoršie použitie

Predstavte si situáciu, že píšete email, ale ešte predtým, ako ho odošlete chcete niečo skontrolovať, ale vlákno sa nachádza niekde inde. Stačí, keď potiahnete vrchnú časť e-mailu a stiahnete ju dole. Znie to trošku chaoticky ale nie je to nič, čo by ste nezvládli.
alt
alt

Majte viac možností pri správe

Ak sa Vám máli základná ponuka, zoberte mail a jemne ho posuňte doprava. Objaví sa Vám možnosť "Označiť ako prečítané", prípadne, keď máte mail už prečítaný, tak "Označiť ako neprečítané". Ak položku posuniete viac, akcia sa vykoná okamžite. Podobná je situácia, ak email posuniete doľava, máte v ponuke "Viac", "Označiť" a "Archivovať". Tu pozor, pretože ak zase posuniete mail trošku viac, dochádza ku archivovaniu a pravdepodobne sa so správou môžete rozlúčiť.
alt
alt

Rýchle preklikávanie medzi mailami

Ak máte s niekym rozsiahlejšiu komunikáciu a chcete si prečítať pár správ dozadu, použite šípky v ľavom hornom rohu.
alt

Používajte Spotlight vyhľadávanie

Keď sa potrebujete rýchlo dostať ku mailu a poznáte klúčové slová, predmet alebo odosielateľa, spomeňte si na Spotlight, ku ktorému sa dostanete stiahnutím obrazovky dole na domovských stránkach. Tam iba zadajte to, čo viete a Spotlight prehľadá všetky maily.
alt

Tento članok Vám prinášame na základe ankety, kde skončili "Používateľské tipy a triky" na prvých priečkach. Dúfame, že sme Vám aspoň trošku pomohli a je z Vás aspoň také malinké nindžiatko.