|TIPY A TRIKY| Čistenie cache a RAM pamäte

Vítame ťa v novej rubrike tipov a trikov, do ktorej budeme pridávať rôzne vychytávky, ktoré ti pomôžu v každodennom živote. Pôjde o krátke články, v ktorých sa budeme snažiť uľahčiť ti používanie iPhonu. Dnes sa pozrieme na jednoduchý trik, pomocou ktorého rýchlo vyčistíš pamäť cache či RAM.

Rozdiel medzi cache a RAM

Cache je dočasná pamäť, ktorá sa ukladá na disk, aby sa v prípade potreby mohli dáta načítať rýchlejšie. RAM je operačná pamäť, uložené sú na nej procesy, ktoré sú práve spustené, či už v popredí, alebo na pozadí.

Cache pamäť sa po určitej dobe môže nabaliť, a preto je rozumné ju prečistiť.

Postup pre RAM

Odomkni svoje iOS zariadenie tak, aby si bol na domovskej obrazovke. Podrž tlačidlo pre vypnutie, až dokým nebudeš vidieť obrazovku s "Vypnúť posunutím". Pusti tlačidlo pre vypnutie a na 5 sekúnd podrž Home Button (tlačidlo domov), musíš byť ale stále na obrazovke s textom "Vypnúť posunutím".

Viac sa dočítaš tu: Zrýchli svoj iPhone či iPad za 10 sekúnd týmto trikom

Postup pre cache

Tvoj iPhone môže fungovať rýchlejšie, keď zbavíš niektoré Apple aplikácie pamäte cache. Tento trik bude možné použiť napríklad v aplikáciách ako AppStore, Podcasty a Hudba. Otvor aplikáciu a desaťkrát za sebou ťukni na niektorú zo záložiek v dolnom rohu. V prípade AppStore napríklad na Rebríčky.

Ak by si rád videl podobných príspevkov na našej stránke viac, daj nám vedieť v komentároch.

Viktor Šmidák

Viktor Šmidák

Zaujímam sa o svet technológií, snažím sa na veci pozerať objektívne.