Tip: ako prekonvertovať dokumenty do PDF, tentokrát na iOS

Tip: ako prekonvertovať dokumenty do PDF, tentokrát na iOS

V minulom článku o konvertovaní súborov do formátu PDF sme ti ukázali, ako sa dá cez tzv. virtuálnu PDF tlačiareň prekonvertovať každý súbor, ktorý macOS vie vytlačiť, do formátu PDF. Teraz sa zameriame na iOS.

V prípade iOS to nie je také jednoduché, nakoľko v iOS nie je po čerstvej inštalácii spôsob, ako súbor do PDF prekonvertovať. Budeš musieť zájsť do App Store a porozhliadať sa po nejakej vhodnej aplikácii. V obchode ich je fakt veľa, ja osobne som si obľúbil PDF Converter od Readdle.


Zdroj: rackcdn.com


Aplikáciu stačí spustiť a je pripravená k činnosti. Podporuje viacero spôsobov ako súbor do tejto aplikácie dostať. Jedným z nich je priamo v aplikácii cez iCloud Drive. Aj keď nemáš žiadne dokumenty v iCloud Drive, táto možnosť je veľmi užitočná vďaka položke "Locations":

Zdroj: thinkapple.sk

Takto môžeš importovať dokumenty z každej aplikácie, ktorá podporuje Document Provider bez toho, aby si ju musel otvoriť.

Ďalšie možnosti sú vybrať si z fotografií v Photos appke (vrátane Camera Roll), obsah schránky (Clipboard) a taktiež je na výber možnosť exportovať kontakty z adresára.

V aplikácii je aj rýchly a prehľadný návod, vrátane ilustrácií, ako konvertovať e-maily, webové stránky a súbory z Dropboxu pomocou niekoľkých rýchlych krokov.

V iOS 8 bolo umožnené pridávať rozšírenia do "Open with..." menu a PDF Converter to samozrejme podporuje. Takto môžeš priamo v konkrétnej aplikácii konvertovať súbory do PDF:

Zdroj: thinkapple.sk

Ak položku "Convert to PDF" nevidíš, treba ťuknúť na voľbu "More", ktorá je na konci a je zobrazená aj v screnshote hore, a rozšírenie povoliť.

Skonvertovaný súbor sa nakopíruje do aplikácie PDF Converter a z tade ho môžeš napr. uložiť do inej aplikácie alebo odoslať e-mailom.

Aplikácia sa dá zaheslovať a na podporovaných zariadeniach využiješ aj Touch ID.

Neviem prečo firma Readdle neintegrovala túto funkciu priamo do PDF Experta, ale zas na druhej strane ak chce niekto niečo na konvertovanie do PDF a nechce ťahať aplikáciu s mnoho funkciami, ktoré aj tak nevyužije, prípadne používa inú aplikáciu na editovanie PDF súborov, to môže byť plus.

Na záver jeden tip: pokiaľ už máš PDF Expert od Readdle, tak na App Store je balíček dvoch aplikácii (bundle) od Readdle, ktorý obsahuje PDF Expert a aj PDF Converter, jednoducho ťukni na "Complete My Bundle" a takto kúpou balíčka ušetríš cenné eurá.

Aplikáciu PDF Converter stiahneš tu:

PDF Converter - Convert Documents, Photos to PDF

Zdroj titulnej foto: theappfactor.com
Zdroj: thinkapple.sk