Tínedžer ukradol iPad, kvôli svojej hlúposti sa nechal takto chytiť

Tínedžer ukradol iPad, kvôli svojej hlúposti sa nechal takto chytiť

Krádeže sa diali, dejú a diať sa aj budú. Je to jedna z vecí, ktoré sa nedajú nejako ovplyvniť či nebodaj obmedziť. Druhá vec potom je, aký inteligentný zlodej je a ako dlho si svoj lup bude užívať. 19-ročný mladík z amerického Rhode Islandu doplatil na svoju hlúposť a z ukradnutého iPadu sa tešil iba chvíľu.

Čítaj tiež: Mužovi chceli ukradnúť iPhone, začal s nimi vyjednávať

Tínedžer menom Olivero bol zatknutý za krádež iPadu, ktorý odcudzil z auta po tom, ako sa doň vlúpal. Poviete si, bežná vec, tak prečo o tom píšeme? Nejde o spôsob krádeže, ale o to, čo tento mladý delikvent urobil potom.

Čítaj tiež: Ďalšia lúpež Apple produktov

Prišiel teda domov a celý natešený si s iPadom urobil pár fotiek. Aby toho nebolo málo, išlo o fotky selfie, teda zábery, na ktorých je vidieť človeka spredu. Keď právoplatný majiteľ uvidel tieto fotografie, jediné, čo bolo potrebné urobiť, už bolo iba vystopovať iPad pomocou aplikácie Find my iPad.

Čítaj tiež: Find My iPhone nevie správne lokalizovať iPhone

Ak si myslíš, že išlo o ojedinelý prípad, mýliš sa. Minulý rok sa na Facebooku našlo 10 000 ochotných ľudí, ktorí zdieľali selfie fotky lúpežnej skupiny iPhonov.

V inom príbehu dominujú dvaja kamaráti, ktorí s iPadom ukradli aj notebook, 5 000 dolárov či iné cennosti. Na spomínaný iPad potom nahrali dokonca oslavné video, kde sa s vecami ukazovali.

Zlodejov, ako sa ukázalo, nájdeme rôznych. Niektorí rozmýšľajú aj potom, ako sa im niečo ukradnúť podarí, iní zahodia rozum do kríkov v momente, keď v rukách držia odcudzenú vec. A čo ty, mal si už niekedy skúsenosť s podobným správaním zlodejov? Alebo si zažil samotnú krádež?