Tim Cook a ďalšia stovka Apple zamestnancov pomáhala pri rekonštrukcii základnej školy

· 1 min read
Tim Cook a ďalšia stovka Apple zamestnancov pomáhala pri rekonštrukcii základnej školy

CEO spoločnosti Apple Tim Cook sa ako dobrovoľník pripojil ku stovke ďalších Apple zamestnancov pomáhajúcich pri rekonštrukcii základnej školy Santee Elementary v San Jose. Táto udalosť sa konala z dôvodu uctenia si pamiatky Martina Luthera Kinga Jr.

Tim zdieľal z tejto dobrovoľníckej činnosti dve fotografie prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Na prvej fotografii môžeme vidieť Tima, ako spolu s ďalším Apple zamestnancom opravuje drevené osadenie lavičky. Druhá fotografia prezentuje skupinku študentov, ktorí sú pripravení začať s maľovaním priestorov školy.


“Som hrdý na to, že môžem pracovať ako dobrovoľník po boku stovky ďalších Apple zamestnancov pri pamiatke uctenia si #MLKDay* v základnej škole Santee, ktorá je partnerom ConnectED.”

ConnectED je iniciatíva prezidenta Baracka Obamu zabezpečiť do roku 2018 vysokorýchlostný internetový prístup pre 99 % amerických študentov. Do tohto projektu je zapojených množstvo spoločností, medzi ktoré patrí napríklad aj Apple, Microsoft, Sprint alebo Verizon.

alt


Firma Apple darovala v roku 2014 programu ConnectED 100 miliónov dolárov. Základná škola Santee Elementary je jednou zo 114 škôl v 29 amerických štátoch, ktorá dostala iPady ako výpomoc pre študentov. Pre zvýšenie aktivity každá učebňa disponuje jednou Apple TV a rovnako aj softvérom, ktorý má zvýšiť úroveň vzdelania a profesionálneho rozvoja.

**(pozn. redaktora: #MLKDay - Martin Luther King Day)*


zdroj: appleinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read